Võlaorjusse sattunu ema peksis nende korteri ostnud naise läbi (16)

Kuressaares kohtutäituri vahendusel korteri ostnud naine sai peksa korteri eelmise omaniku emalt, kui läks korteris olnud asju ära viima.

“Ta tuli rusikatega autot peksma ja röökis. Siis ründas selja tagant, käristas mu riideid ja tõmbas juuksed peast välja,” rääkis Oma Saarele probleemse korteri uus omanik. See, et 63-aastane naine talle kätega kallale tuli, oli korteriostjale täiesti ootamatu.

“Ma ei kommenteeri seda,” ütles ajakirjanikule kallaletungija ise.
Kriminaalmenetluse algatamise tinginud kallaletung toimus, kui kannatanu hakkas naise tütre asju oma auto pagasiruumist välja võtma. 63-aastast naist ei heidutanud see, et rünnakut nägid pealt tema enda lapselapsed ning kallaletungiohvri väike laps, kes kogu aja hüsteeriliselt nuttis.

Korteri uue omaniku sõnul ei saa vanem naine aru, et korter, mis oli aastakümneid tema oma ja läks kinkelepinguga tütrele, ei kuulu nüüd enam neile. See müüdi võlgade katteks maha. Vana naine ja korterist väljakolimast keelduv tütar süüdistavad oma hädades korteri ostnud uut omanikku.
Kogu korterisaaga sai alguse juulis, kui naine kohtutäiturilt enampakkumise teel korteri ostis.

“Ostsin korteri oma emale,” selgitas ta. Üllatus tabas teda aga siis, kui korteris elav kahelapseline pere sealt välja kolimast keeldus.
Uue omaniku sõnul olid neil kõik arved maksmata ning seega oli uus omanik sunnitud korteris kinni keerama nii vee kui ka elektri, kuna oma pere kõrvalt teise makse maksta oleks käinud ülejõu.
Uus omanik pakkus kolimiseks tuge ja pöördus abipalvega koguni Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonna poole, paraku ilmaasjata. Jonnakas pere keeldus abist ja isegi sotsiaalkorterist.
Kui korteris vett ja elektrit enam ei olnud, läksid vanad elanikud küll maale, kuid jätsid kõik oma asjad korterisse.

Läinud laupäeval helistas korteri uuele omanikule aga peretütar, palus kogu hingest vabandust ning uuris, kas naine on endiselt nõus neid kolimisel abistama. Saanud jaatava vastuse, pakkisid nad sõbralikult koos osa asju autosse ja uus omanik sõidutas need juhatatud kohta.
Kohtutäitur Svetlana Põld ütles, et sellist probleemi varem küll ette tulnud ei ole. Saaremaal on Põllu sõnul seni teoks saanud vaid üks korteri sundmüük ning korteri vana omanik oli teadlik, et kui korterile hüpoteek seatakse ja ta laenu ära ei maksa, siis läheb korter müüki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 130 korda, sh täna 1)