Riik loob kontonumbri annetuste jaoks (2)

Rahandusministeerium loob arvelduskonto riigile annetada soovivate kodanike jaoks, nagu soovis tänavu veebruaris Oma Saares ilmunud arvamusartiklis ajakirjanik Raul Vinni.

“Arvelduskonto tegemise ettepanek [määruse “Riigieelarve kassalise teenindamise eeskiri”] eelnõusse on pigem n-ö viimane valik, kui tõesti inimene soovib pigem riigile otse raha üle kanda, ning selliseid sooviavaldusi on nii meedias kui rahandusministeeriumile otse ka tehtud,” ütles Oma Saarele rahandusministeeriumi pressiesindaja Piret Seeman.

Siiski soovitab rahandusministeerium jätkuvalt valida raha annetamiseks pigem südamelähedane heategevus – nii näeb inimene kõige paremini, mida konkreetset on tema annetatud raha eest tehtud ja kuidas on seda kasutatud.

“Kui inimene soovib aga pigem riiki aidata, on selleks kõigile osapooltele parim variant näiteks osta midagi endale vajalikku. Sel moel võidavad kõik – inimesel endal on olemas talle vajalik asi, panus on antud ka majanduse elavdamisse ning riik omakorda saab ostu pealt maksutulu,” soovitas Piret Seeman.

Oma Saare ajakirjanik Raul Vinni kirjutas 7. veebruaril arvamusloo “100 kulli riigile!”, milles vahendas ühe lehelugeja ja oma soovi, et rahandusministeerium annaks kodanike annetuste jaoks teada spetsiaalse kontonumbri. Mõned päevad hiljem teatas rahandusministeerium vastuseks, et sellist kontot pole olemas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)