Leedu süstamatkajad väisasid Saaremaad

Leedu süstamatkajad väisasid Saaremaad

ÕUNAD MATKAJATELE: Retkega ühinenud Mart Mölder kostitas leedulasi Darius Pleštyst (keskel) ja Julius Survilat õuntega.

Eile päeval veidi enne kella kolme jõudsid Roomassaare sadama lähedal kaldale kaks leedulast, kes tähistavad Vilniusest Tallinnasse kulgeva süstamatkaga Balti keti 20. aastapäeva.

Darius Pleštys ja Julius Survila jõudsid Saaremaale pärast 6,5 tundi kestnud meresõitu, mehed alustasid oma teekonda üleeile hommikul Lätist Kolka neeme tipust.
Kui Darius Pleštys on süstaga teel olnud 23. augustist, mil matk Leedu pealinnast algas, siis teine sõitja on pidevalt vahetunud. Saaremaale tuli Pleštys koos Julius Survilaga.

“Meid on igal pool väga hästi vastu võetud,” ütles Darius Pleštys. Mehe sõnul ongi pika teekonna jooksul olnud kõige südantsoojendavam just inimeste abivalmidus.
Leedus süstade laenutamise ja matkade korraldamisega tegelev Pleštys rääkis, et peale füüsilise väsimuse tuleb hakkama saada ka mõningase vaimse pingega. “Kuna projekti ettevalmistamisse olid kaasatud ka minu sõbrad, siis tunnen nende ees suurt vastutust teekond kindlasti lõpuni sõita,” lausus mees.

Eile õhtupoolikul lahkusid leedulased Roomassaarest, kus nendega ühines saarlane Mart Mölder. “Meri kutsub,” vastas Mölder küsimusele, miks ta otsustas koos Darius Pleštyse ja Julius Survilaga ühe etapi kaasa sõita.
Täna õhtuks lootis Mart Mölder koos leedulastega Läänemaale Virtsu jõuda. Sealt edasi kulgeb süstasõitjate teekond marsruudil Haapsalu–Paldiski–Tallinn.
Eesti pealinna tahavad vaprad leedulased jõuda järgmise nädala lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)