Ruhnu avaliku korra eeskiri ei võimalda öise lärmaja karistamist

Kuressaare politseijaoskond saatis Ruhnu vallale kirja, milles paluti avaliku korra eeskirja mõned punktid viia kooskõlla karistusseadustikuga, sest muidu ei ole võimalik avaliku korra rikkumisi Ruhnu vallas menetleda.

16. juulil teatas üks Ruhnu valla elanik politseile öörahu rikkumisest. Tegemist oli noorte suvise grillipeoga, kus mängiv muusika segas naabreid.

Vaatamata sellele, et pidutsevaid noori käidi korduvalt korrale kutsumas, ei õnnestunud naabritel öörahu saavutada. Viimases hädas teavitati öörahu rikkuvatest noortest politseid.
Politseil ei olnud aga võimalik menetlust algatada, kuna valla avaliku korra eeskirjas puudusid vastavad punktid.

Seega saatis Kuressaare politseijaoskond Ruhnu vallavalitsusele kirja teatega, et öörahu rikkunud kodanikke karistada ei saa, kuna valla kehtivas avaliku korra eeskirjas puuduvad vastavad punktid.
Ruhnu vallavanem Aare Sünter ei olnud eile politsei saadetud kirja veel näinud, kuid ütles, et tõenäoliselt on tegemist paari avaliku korra eeskirja punktiga, mis tuleb ära muuta. Sünter lisas, et Ruhnu valla avaliku korra eeskiri on vastu võetud aastaid tagasi.

Suvel pidutsenud noorte kohta ütles vallavanem, et kui neile ikka paar korda ilusasti öeldi ja inimesed ei kuuletunud, siis ei jäänudki midagi muud üle, kui tuli asi politseisse anda.
“Loodame, et nüüd on jälle pikka aega rahulik,” sõnas Sünter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)