Nael: Esindatud on nii Piilurid kui ka Vaimsed Kannibalid

Lähenevate valimiste eel on registreeritud mitmeid nimekirju, kuhu kuulujad kõik valimistele oma asja lähevad ajama. Kuna viimastel aastatel on erakonnad tegelenud peamiselt kodanikele näkkupanemisega, on nimekirjadesse imbunud ka parteitegelased, kes püüavad kattevarju leida.

Naela poliitilise agitatsiooni ja propagandakeskus tõmbab nüüd saladusloori kahelt sääraselt nimekirjalt.

Valimisliit Piilurid

Nimekirja on koondunud grupp peamiselt härrasmehi, kelle valimisplatvorm koosneb vaid ühest teemast. Selleks on Kuressaare veebi-piilukaamera. “See on lausa häbematu, põhiseaduse, Kyoto kokkuleppe, Brüsseli lepingu ning Tehumardi salasobingu rikkumine,” rääkis Naelale nimekirja linnapeakandidaat Piilu Part. Tema sõnul tuleb kohe taastada kaamera suurendamisvõimalus ning tuua see tagasi televiisoriekraanile. “Inimesed tahavad näha,” kinnitas ta.

Pardi sõnul kuulub nimekirja viis piilurit ning pikaaegse piilumistööga on konkurentide vastu kogutud hunnikus komprat, mida ähvardatakse avalikustada. “Näiteks teame me, mis värvi sukkpükse kannab x erakonna meessoost esinumber,” vihjas Piilu Part ning lisas, et nende kaugemad eesmärgid on muuta Kuressaare piilukaamera satelliidipõhiseks ning palgata linna eluga kursis olev kommentaator, kes siis võhikutele selgitaks, keda või mida ekraanil parasjagu näidatakse.

Valimisliit Vaimsed Kannibalid

Teine, väheke salapärane nimekiri koosneb seltskonnast, kes tegeleb inimeste sõna otseses mõttes juhmistamisega. Oma vormilt sarnaneb see ususektiga, kes on koondunud oma suure juhi ja õpetaja ümber, kelle pilk on väidetavalt kui piksenool ning käepigistus kutsub esile vaheldumisi kuuma- ja külmavärinaid.

Küsimusele, et miks just nemad peaksid võimule saama, vastas nimekirja esinumber K. E: “Aga kes siis veel?” Küsimusele, et mis nende võimule saades muutuma hakkab, saime vastuseks: “Aga mis sest on?” Kolmandat korda proovis Naela toimetus tugevat kaitset murda küsimusega, mitu nime on nende nimekirjas. Millele saime vastuseks küsimuse: “Aga mis kell on?”

Naela poliitikaekspert, kuulus mükoloog, herneuurija ning koroonatšempion professor Kosmos kinnitas, et võim võib omanikku vahetada. “Nii tugevaid võimuihalejaid ei ole enam ammu nähtud,” kommenteeris Kosmos. Tema hinnangul on selle põhjuseks üleüldine kliimasoojenemine, pidev piimaliitri hinna tõus ning oma rändega hiljaks jäänud pääsukesed. “Kui on suur tükk, siis tuleb suule plastiline operatsioon teha,” märkis Kosmos filosoofiliselt.

Küsitlesime võimaliku võimuvahetuse kohta ka Ruubi kaupluse seina najal hommiku esimest õlut seedivat Viktor Võimu, kellel paistis asjast täiesti ükskõik olevat. “Las vahetavad mind kuhu tahavad ja kellega tahavad. Peaasi, et mind näkkupanemisel ära ei kasutata. Kuramuse ebamugav on, kui oled just õlle sisse libistanud ning sinuga kedagi peksma hakatakse.

Gaasid tulevad üles,” arvas ta ja lisas, et soovitavalt paluks ennast vahetada mõnele nooremapoolsele naisterahvale. “Pensionieas meesterahvad ning kassidega koos elavad vanatüdrukud on vastunäidustatud,” kinnitas mees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)