Pressiülevaade: Liiga palju pettust – USA vs. Karzai

Pressiülevaade: Liiga palju pettust – USA vs. Karzai

 

Afganistani sadades valimisjaoskondades on tühistatud hääletustulemused, kirjutab Itaalia lehe La Stampa korrespondent Maurizio Molinari.

Artiklis on öeldud: et lääneriikide tääkide abil võimu juurde pääsenud Afganistani praegune president Hamid Karzai (fotol) valimised võidaks, loodi sadu olematuid hääletamiskohti (seggi inesistenti). Riigis viibijad teatavad, et 20. augustil, s.o presidendivalimiste päeval, tekkisid paljudes asustatud punktides “valimisjaoskonnad”, mis eksisteerisid vaid paberil (esistevano solo sulla carta). Säärastesse “võltsvalimisjaoskondadesse” (finti seggi) toimetati karbid valimisbülletäänidega, mille päritolu on vaja veel välja selgitada.

Mahhinatsioonide keskuseks (centro dei presunti brogli) on Kandahāri provints, mille kuberner on praeguse presidendi lihane vend Ahmed Wali Karzai. Kandahāri toimetati 350 000 bülletääni, kusjuures valimistel osales vaid 25 000 inimest. Kõik see on aga vaid jäämäe tipp.

Kaebuste läbivaatamisega tegelev komisjon on juba annulleerinud valimistulemused 447 jaoskonnas ja valmistab praegu ette sarnaseid otsuseid bülletäänide suhtes, mis saabusid u 800 hääletuskohast. Mahhinatsioonide mõõtmed on niivõrd suured, et tekib kahtlus valimistulemuste suhtes, vastavalt millele Karzai sai 49% häältest, tema peamine oponent, endine välisminister Abdullah Abdullah aga 32%.

Valge Maja on vägagi ärritatud. USA juhtimisel on ju Afganistanis praegu ligi 68 000 liitlasvägede sõdurit ja Ameerika ei soovi olla sellise valitsuse liitlane, kes on võimutüüri juurde pääsenud kelmuse teel.
Just seepärast rõhubki USA diplomaatia sellele, et ilmtingimata toimuks Afganistani presidendivalimiste teine tuur ja et selles osaleksid Hamid Karzai ning Abdullah Abdullah, kirjutab Itaalia leht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)