Fortuuna aitas Kihelkonna valimisliidud ETV valimisdebatile

Mõlemal Kihelkonnal võimule pürgival valimisliidul õnnestus loosi tahtel pääseda Eesti Televisiooni 30. septembri “Foorumisse”, kus terve Lääne-Eesti peale kokku osalebki vaid viis valimisliitu.

Kihelkonna valimisliidud, Marju Lõbusa juhitav Kihelkonna Elu ja Rene Reinsoo Koduvald sattusid saatesse harukordse kokkusattumuse tulemusel. Nimelt olid loosirattas lisaks kümnetele Saaremaa valimisliitudele veel kõigi Läänemaa, Pärnumaa ja Hiiumaa liitude nimed. Lääne-Eesti saatesse pääsesid loosi tahtel Hiiumaa Käina valla liit Koostöö ja Realistid Vändrast.

Huvitava nüansi lisab ülejärgmisel kolmapäeval eetrisse minevale saatele Pärnumaal Tori vallavolikokku pürgiv üksikkandidaat Hillar Kohv. See Viinahaua küla mees on rohkem tuntud paljude ajalehtede-ajakirjade kirjasaatjana.
Samas saates osalevad kõik pikimate nimekirjade esindajad, inimesed Reformierakonnast, Keskerakonnast, Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ning Isamaa ja Res Publica Liidust. Pika nimekirja tõttu on saates ka Pärnumaa valimisliit Koduvald Sauga.

Rene Reinsoo ütles Oma Saarele, et on loosimisest kuulnud, kuid ühtegi ametlikku teadet ega kutset ei ole nendeni veel jõudnud.
Ta lisas, et Kihelkonna on väike vald, kus inimesed tunnevad üksteist, ja seega ta ei arva, et saates osalemine mingi märgatava
eelise annaks.

Ka Marju Lõbus sõnas, et vaevalt saates osalemine mingi eelise annab, kuid hea võimalus oma seisukohtade tutvustamiseks on see sellegipoolest. 
“Ma ise ei ole saadet vaadanud, kuid tuttavad eile helistasid ja teatasid mulle sellest, justkui ma oleks miljoni võitnud,” muigas Lõbus, lisades, et tõenäoliselt osaleb saates tema ise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)