Kergliiklustee lõpeb majaseinas (6)

Kergliiklustee lõpeb majaseinas

SEIN VASTAS: Kuressaares Tallinna tänaval on üks isevärki kergliiklustee, mis lõpeb majaseinas. Pole ka ühtegi märki, mis liiklejaid sellest teavitaks.

Juba aastaid on Kuressaares Tallinna tänaval üks isevärki kergliiklustee. Nimelt ühtib selle tee lõpp-punkt majaseinaga. Olgugi et teejupp on valgustatud, ei ole seal ühtegi tupikule viitavat märki.

Oma Saare toimetusse pöördunud kodanik, kellel see teejupp pidevalt silme all on, rääkis, et päeva peale tuleb üsna mitu inimest, kes mööda teed minnes tupikut ei märka ning tee lõpus üllatunult seisma jäävad. “Ja mitte ühtegi märki seal ka ei ole,” kurtis tähelepanelik inimene.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles, et see teelõik Silberauto esinduse kõrval on linnavalitsusele teada. Ta selgitas, et kui Silberauto oma maja ja majaesise kergliiklustee ehitas, oli lootus, et teed saab sealt ka edasi ehitada.
“Konkreetsel juhul olid planeeringu koostamise ajal arutusel ka naaberkinnistu võimalikud arengud ning tolle hetke teadmine ja lootus oli, et need [arengud] järgnevad ajaliselt kohe,” vihjas Sepp, et tollal loodeti, et teed saab kohe edasi ehitada.

“Eraomanikust arendajat ei saa linn ajaliselt millekski sundida. Praegu on välja ehitatud vaid osa Tallinna tänava kergliiklusteest, kogu projekti realiseerumisel saab see ebakõla kindlasti likvideeritud,” kinnitas abilinnapea.
Võimalust, et sõidutee kõrval kulgev kergliiklustee pikendataks mingi ajutise variandina sõiduteepeenrani, pidas Sepp hoopis ohtlikumaks. Siiski lubas abilinnapea, et segaduste vältimiseks paigaldatakse tupiktee otsa lähiajal tee majaseinas lõppemisele viitavad märgid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)