Sõrve retkel keegi “ellu ei jäänud” (3)

Sõrve retkel keegi “ellu ei jäänud”

MIINIVÄLJAL: Leo Reiman ja Andrus Natus miinivälja ületamas.

Läinud laupäeval korraldati esimest korda Kaitseliidu Saaremaa maleva sõjalis-sportlik rännak Sõrve Retk 2009, mille viimast kontrollpunkti ehk miinivälja ületamist ei läbinud ükski võistkond.

“Piltlikult võib öelda, et ellu ei jäänud keegi,” kommenteeris võistluste üks korraldajaist, Kaitseliidu Saaremaa maleva instruktor Raivo Paasma.
Instruktori sõnul näitab aga just säärane üritus ära nõrgemad kohad, millele edasises väljaõppes rõhku panna – rännak oligi planeeritud ennekõike sõdurioskuste kinnistamiseks.

Kokku tuli võistlejatel läbida umbes 30-kilomeetrine rada, millel oli neli kontrollpunkti ning lisaks veel kuus postkasti edasiste liikumiste koordinaatidega. Kontrollpunktides tuli läbida veetakistus, visata granaati, lahendada praktiline esmaabiülesanne ja läbida miiniväli.
Rajal olid kaheliikmelised võistkonnad Valjalast, Orissaarest, Kuressaarest, Salmelt ja Pihtlast. Osalesid ka naiskodukaitsjad ja noored kotkad.
Kõige kiiremini läbisid raja Leo Reiman ja Andrus Natus (Salme) ning Mart ja Indrek Naagel (Kuressaare). “Kaks esimest võistkonda olid väga tasavägised,” kommenteeris Paasma.

Sõrve retkel osalenud ning ajaliselt koos Janar Lipuga tublile kuuendale kohale tulnud Valjala vallavanem Kaido Kaasik jäi võistlusega igati rahule – sai uusi oskusi ning ennast proovile panna.
“Ülesanded olid täiesti minu eale kohased,” ütles Kaasik, lisades, et mõtles küll alguses, kuidas ta suudab 110 kilo üle vee tõmmata, aga hakkama ta sai.

“Miiniväljal saime viis miini kätte, meile sai saatuslikuks kuues, mille otsa komistasime,” kommenteeris Kaasik, kelle arvates on läinud talvel Valjalas moodustatud Kaitseliidu üksus aktiivselt tegutsema hakanud.
Tema sõnul peaks igas vallas olema selline organiseeritud jõud, mida saab kasutada kas siis loodusõnnetuste korral või kaduma läinud inimeste otsimisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 234 korda, sh täna 1)