Eela Saat võidutses 9-mm püstolist laskmises (1)

Männiku lasketiirus toimunud Kaitseliidu 2009. aasta meistrivõistlustel laskmises võidutses individuaalarvestuses 9-mm püstoli vabaklassi harjutuses Muhu naiskodukaitsja Eela Saat.

Naise sõnul oli tal ühepalju punkte teiseks tulnud Aleksei Osokiniga Kaitseliidu Viru malevast, kuid kuna Eelal oli viimases seerias punkte rohkem, tunnistati ta võitjaks.
Eela Saat on naiskodukaitsesse kuulunud üle viie aasta ning laskmise vastu tekkis tal huvi juba koolipõlves, kui ta õppis Paide 1. keskkoolis. Naiskodukaitses on ta võimalusel osalenud ka laskmisvõistlustel – läinud aastal oli ta Kaitseliidu meistrivõistlustel kolmas väikekaliibriliste relvade arvestuses.

Muhusse kolis Eela Saat tänu abikaasale. Naine töötab Muhu Puidukojas ning lisaks laskmisele harrastab rahvatantsu Tokkroesis.
Kaitseliidu meistrivõistlustel osales tänavu 16 võistkonda kokku 150 laskuriga. Võistkondlikult võitis Kaitseliidu Alutaguse malev (2280 punkti), teiseks tuli Kaitseliidu Tallinna maleva I võistkond (2261 p) ja kolmanda koha saavutas Kaitseliidu Rapla malev (2203 p).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)