Estonia huku aastapäeval tuleb Mustjalas esiettekandele Eino Tambergi uudisteos

Estonia huku aastapäeval tuleb Mustjalas esiettekandele Eino Tambergi uudisteos

MÄLESTUSLÕKE: Estonia huku aastapäeval on saanud kauniks traditsiooniks mälestada katastroofiohvreid lõkke süütamisega Tagarannal.

Estonia huku 15. aastapäeval, 28. septembril tuleb EELK Mustjala Anna kirikus maailma esiettekandele Eino Tambergi uudisteos tšellole ja suurele trummile. Kontsert-teenistus algab Mustjalas kell 18 ning seal esinevad professor Andres Uibo ja tšellist Aare Tammesalu.

Lisaks Tambergi uudisteosele kõlab mälestusteenistusel J. S. Bachi, Arvo Pärdi, Tõnu Kõrvitsa ja Kaljo Raidi muusika. Teenib kirikuõpetaja Rene Reinsoo.
Mustjala vallavanema Kalle Kolteri sõnul süüdatakse pärast kontserti kell 19.30 Tagarannal Ninase pangal Estonia mälestuslõke.

“Ninase poolsaar on Saaremaal kõige lähem paik Estonia huku kohale ning alates 1999. aastast, mil seal avati mälestusmärk, on Ninasel igal aastal 28. septembril süüdatud ka mälestuslõke,” rääkis vallavanem, kelle sõnul püstitati Ninase pangale Estonia mälestusmärk hukkunud laeva teise vahetuse tüürimehe Raul Allvee, Tagaranna küla meeste ja maavalitsuse eestvedamisel. “Annetusi tegid ka katastroofiohvrite omaksed,” meenutas Kolter.

Mustjala valla rahvamaja juht Reine Vinter lisas, et pärast kirikukontserti toimuval mälestustseremoonial laulab Mustjala segakoor. Oodatud on kõik saarlased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)