Kesklinna kauplused sulgevad talveks uksed (48)

Kesklinna kauplused sulgevad talveks uksed

LÕPUMÜÜK: Aastaid Kuressaares tegutsenud Corner meelitas ostjaid suurte allahindlustega.

Mitmed Kuressaare kesklinna kaupluste omanikud on praegust majanduslikku seisu arvestades otsustanud enne eelolevat talve oma poed kesklinnas kinni panna.

“Kindlasti tuleb raske talv ja see tuleb üle elada,” ütles Oma Saarele aastaid Kuressaares tegutsenud kaupluse Corner omanik Diana Paia. Ta lisas, et lõpumüük ja alandatud hinnad on poodi toonud küll hulgaliselt külastajaid, kuid kuna see pood ei ole tal Kuressaares ainuke, tuleb teha valik.
“Võlgasid mul ei ole,” märkis omanik, kes lihtsalt ei jaksa raskel ajal mitut poodi üleval pidada. Paia on kindel, et mida vähem äriüksusi raskel talvel on, seda parem.

Kuressaares Tallinna tänav 1 endise Edu poe ruumes tegutsenud Corner ei ole aga selles majas ainuke pood, millele sügiskuude päevad viimasteks lahtioleku päevadeks jäävad. Samas majas on uksed juba sulgenud ID-Sport ja lähiajal on sama plaanis ka jalatsikauplusel A-King.
“Selles kuus läheb meil jah pood kinni,” ütles A-Kinga omanik Lev Kaljumäe, lisades, et hetkel ei oska ta täpselt öelda, mis saab alates oktoobrist, kuid on juba tõenäoline, et alles jääb vaid pood Aurigas.

Kaljumäe sõnul tehakse see otsus, et talv üle elada.
Rentnike sõnul on Tallinna tänav 1 majas eriti raske ka sellepärast, et küttearved on talvel väga suured, kuid kaupluses sees on temperatuur ikkagi vaid 16 kraadi ringis. Samas kinnitas maja haldusfirma, et küttearved on olnud tavapärased ja sobivad kaubandustegevuseks.

Tallinna tänav 1 maja haldaja Compakt Kinnisvara juhatuse liige Maik Teiv ütles Oma Saarele, et kaupluste sulgemise põhjuseks on kindlasti jahenenud majanduskeskkond. “Hetkel tegeleme uute üüriliste otsimisega,” rääkis Teiv. “Täna täheldame äripindade turul elavnemist ja on selgeid märke, et uued ettevõtted on turule sisenemas.”
Tallinna 1 majja jääb kindlalt tegutsema kauplus A&G. “Esialgu küll ei ole kuulda, et plaanitaks Kuressaare kaupluse sulgemist või kolimist,” kinnitati A&G kontorist.

Mõned päevad tagasi sulges Kuressaare kesklinnas uksed Kohtu tänaval asunud Cartini pood.
Hetkel ei ole enam muutusi tulemas Ferrumis.
Ka Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse aseesimees Tiit Saaremäel kinnitas, et Saaremaa kaubamajas neil probleeme ei ole ja kõik rentnikud, kes majas praegu on, tegutsevad seal arvatavasti veel ka kevadel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 266 korda, sh täna 1)