Kõljala külaplatsil tuleb II õunalaat

Kõljala külaplatsil tuleb II õunalaat

ÕUNAD: Kohalikud õunasordid möödunud sügisel toimunud esimesel Kõljala õunapäeval.

Sel aastal toimub Kõljala õunalaat 26. septembril algusega kell 11. Alustatakse piduliku lipuheiskamise ja aeda uue õunapuu istutamisega.

Õunalaat on kultuuriseltsi Kevade traditsiooniline sügisüritus, kuhu on oodatud kõik, kellel on müüa õunu või õunasaadusi (õunamoosid, -pirukad, -koogid, -mahlad, -kompotid, -äädikas jms). Kui kellelgi kasvab aias veel vanu kohalikke sorte, siis võib neid õunu kaasa võtta ka teistele näitamiseks ja maitsmiseks.

Õunalaat koos õunapäevaga

Õunapäeva eesmärk on väärtustada Eestis kasvatatavaid õunu, rääkida õunapuude hooldusest ja tutvustada hooldusvahendeid. Madli Jalakas Pollist räägib õunapuude lõikamisest (tehakse näidislõikamine) ja hooldamisest. Agricenter esitleb aiatehnikat: õunapuude lõikamis- ja kaitsevahendeid ja muruniidukeid.

Laadakavasse kuulub ka õunakookide konkurss. Peamine tingimus on see, et kook oleks küpsetatud pärmitaignast ja kodus (mitte poest ostetud), ning retsepti võib ka kaasa võtta. Lisaks tuleb osalejal küpsetada piisav kogus, et jätkuks kõigile maitsmiseks ja hindamiseks. Õunakooke hakkab hindama žürii, mille esimees on Maili Tamm, ja ka laadalised.

Ei puudu ka oksjon

Nii nagu mullu, korraldatakse ka seekord laadaoksjon. Kui kellelgi on midagi oksjoni heaks annetada – ikka päevakohast –, on korraldajad selle eest väga tänulikud. Oksjoni tulu läheb piirkonna külaelu edendamiseks ja külaplatsi hooldamiseks.
Kultuurilist külakosti pakub mitu kollektiivi. Esinema on lubanud tulla näiteseltskond Vändra metsade vahelt, rahvatantsijad Valjalast ning laulu- ja tantsuansambel Kuressaarest.

Tegevust jätkub nii lastele kui ka täiskasvanutele ning on ka üllatusi.
Laadaplatsil on väljas ka annetuste kast külaelu edendamiseks. Kui kellelgi on vähegi võimalik Kõljala piirkonna külaelu natuke toetada, on korraldajad talle selle eest tänulikud.

Silje Vaik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)