Kuressaare Kaitseliidu Kodu otsib ehitusprojekti koostajat

Kuressaare Kaitseliidu Kodu otsib ehitusprojekti koostajat

 

Kaitseliit kuulutas üleeile välja hanke Kaitseliidu Saaremaa maleva staabihoone, mida ajalooliselt tuntakse Kaitseliidu Koduna Kuressaares Allee tänaval, ehitusprojekti koostamiseks.

Kaitseliidu kinnisvara jaoskonna juhataja Toomas Kuningas ütles Oma Saarele, et praeguse seisuga ei ole Kaitseliidu investeeringute kavas aastani 2011 suuri muutusi olnud ja kui kõik läheb plaanipäraselt – Saaremaa maleva staabihoone ehitushange loodetakse välja kuulutada tuleva aasta suvel ja ehitamiseks võiks minna umbes aasta pärast –, võib valmimisest rääkida tõesti aasta 2011 teises pooles.

“Projekteerimise riigihankel ootame pakkumusi 5. oktoobrini,” märkis Kuningas. Tema sõnul on pakkujatele kehtestatud eritingimusteks muinsuskaitseameti väljastatud tegevusluba (kuna hoone asub miljööväärtuslikus paigas), samuti peab valvesignalisatsiooni ja läbipääsukontrolli süsteemi ning arvuti- ja sidevõrgu projekteerijal olema vähemalt “piiratud” tasemel riigisaladuse juurdepääsuluba. Viimane tuleneb sellest, et staabihoone on riigikaitseline objekt.

Kuninga sõnul on praeguseks veel selgusetu, kas Allee tänava maja jääbki kolmekorruseliseks, nagu see oli Nõukogude ajal ümber ehitatud. “Muinsuskaitse näeb, et peaks taastatama maja kunagine välimus,” tõdes ta.
Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik major Toomas Luik toonitas, et Allee tänava majast saab igal juhul avatud maja Kaitseliidu vabatahtlike liikmete jaoks. “Vaid üks osa sellest on staabi tööruumid,” sõnas ta, lisades, et oma ruumid saavad ka eriorganisatsioonid ning oluline on, et majas saaks korraldada väljaõpet ja muidki üritusi.

“Tähtis on, et tegemist on Kaitseliidu ajaloolist järjepidevust kandva hoonega ning ehkki liikmeskonna suuruseni, nagu see oli enne okupatsiooni, on Kaitseliidul veel pikk tee käia, tuleb kvaliteedi osas latt sama kõrgel hoida,” märkis maleva pealik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)