Tallinna lastehaigla kingib Ruhnu vallale kiirabiauto

Tallinna lastehaigla kingib Ruhnu vallale kiirabiauto

KINGITUS RUHNULE: Aare Sünteri sõnul on juba paljud küsinud, milleks teile sinna seda kiirabiautot vaja on. “Kindlasti ei hakka see auto Ruhnus ringi kihutama sireenide ja vilkurite saatel,” muigas vallavanem.

Kui kõik plaanipäraselt sujub, siis jõuab 10. oktoobril Ruhnu saarele kiirabiauto. Koht laeval on vallavanem Aare Sünteri sõnul juba broneeritud.

Auto ei lähe saarele mitte mõnda abivajajat mandri haiglasse toimetama, vaid jääbki saarele, et vajadusel teenindada ruhnlasi kohapeal.
Lugu sai alguse juba veebruaris, kui vallavanem Aare Sünteri poeg oli Tallinna lastehaiglas ravil. Seal tulid vallavanema sõnul raviarst doktor Paaliga Ruhnu elu ja sealsed igapäevaprobleemid jutuks.

“Rääkisin selle häda siis ära, et kui meil seal saarel õnnetus juhtub, pole isegi autot, millega abivajajat transportida,” ütles Aare Sünter.
Sünteri sõnul sai ta dr Paalilt teada, et haiglal seisab juba kaks aastat kasutuseta üks kiirabiauto, mida haiglal ilmselt enam vaja ei lähe. Ta lubas vallavanemale, et uurib seda asja.
“Augustis, kui käisime poisiga uuesti kontrollis, ütles dr Paal, et tema on loo haigla juhtkonnale edastanud ja auto on tõesti võimalik Ruhnu vallale üle anda,” rääkis Sünter. “Ta soovitas mul pöörduda lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kraameri poole.”

“Initsiatiiv tuli igati saare poolt. Üks meie tohtritest on tuttav sealse perearstiga, käis tal suvel külas ja kuulis samuti kohapeal seda muret,” rääkis Inna Kraamer Oma Saarele.
“Kuna meil ei õnnestunud vana, annetusena saadud reanimobiili maha müüa, siis mõtlesimegi, et aitame sellega ruhnlasi,” märkis Kraamer. Ta lisas, et ka uus auto on neil eesti rahva abiga soetatud.
Aare Sünteri sõnul on tänaseks 95 protsenti kindel, et Ruhnu endale kiirabiauto saab.

Masin on viidud Silberautosse ülevaatamiseks, et teha kindlaks, kui palju auto sõidukorda sättimine maksma läheb.
“Aga seda, kas arved tasub Ruhnu vald või panevad oma õla alla ka teised osapooled, ei ole veel kokku lepitud,” lausus Sünter. Vallavanema sõnul raha taha asjad igatahes pidama ei jää.
Auto kiirabipoole vaatab üle ja sätib vajadusele vastavaks Põhja-Eesti regionaalhaigla anestesioloogiaosakonna juhataja Andrus Remmelgas.

Sünteri sõnul sinna mingit peent kiirabitehnikat sisse ei tule, küll aga pannakse autosse seadmed, mida õnnetusjuhtumis kannatada saanud inimese transportimisel niikaua vaja läheb, kuni kiirabikopter saabub.
“Viimase õnnetuse ajal viidi inimene lennuväljale veoauto kastis,” rääkis Sünter. “Seda sellepärast, et Ruhnus puudub võimalus inimest korralikult kanderaami peal transportida.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 183 korda, sh täna 1)