Tänak lõi Austrias MM-sarja ukse lahti (1)

Tänak lõi Austrias MM-sarja ukse lahti

VÕIMAS: Austria teedel endale koha autoralli MM sarjas välja võidelnud Tänak edestas kuuekatselisel minirallil konkurenti ligi poole minutiga.

Kärlalt pärit rallisõitja Ott Tänak (21) osutus väljavalituks eelmise nädala lõpus Austrias toimunud Pirelli Star Driver’i võistlusel. See annab talle võimaluse kuuluda järgmisel hooajal Pirelli meeskonda ja osaleda N-rühma autoga kuuel MM-etapil.

“See on uskumatu. Olen selle nimel kõvasti tööd teinud ja nüüd on see tõeks saanud, ma ei suuda seda veel uskuda,” ütles Ott Tänak, lisades, et ootab juba järgmist hooaega.
Austrias Freistadtis läbisid osalejad füüsilised testid ja suhtlusvooru, kuid olulisimaks osutus valiku tegemisel laupäevane võidusõit. Võisteldi kuuel kiiruskatsel kogupikkusega ca 80 km. Pooled katsed toimusid asfaldil ja pooled kruusal. Koos kaardilugeja Kristo Kraagiga Subarul sõitnud Tänak oli rallirajal veenev, järgnenud konkurenti edestati poole minutiga.

Kokku osales Pirelli Star Driver’i finaalis 16 sõitjat kogu Euroopast. Lisaks Tänakule osutus valituks San Marino sõitja Alex Rasch. Rallimehi hinnanud žüriisse kuulusid Petter Solberg, Markku Alen, Timo Jouhki, Anthony Peacock, Joao Passos ja Pirelli Motorspordi direktor Paul Hembery.
Markko Märtin, kelle hoole all Tänak võistleb, tõstis eriti esile saarlase sõitu asfaldil, kuna seda tüüpi rajakattega sõitmise kogemused on tal napid.

Märtin tõdes, et Tänaku jaoks on Pirelli rallitiimi pääsemine hea võimalus, kuna muidu oleks tal tulnud rallit edasi sõita vaid oma rahakoti peal ning poleks olnud välistatud ka lõpetamine.
Pirelli meeskond on rehvitootja Pirelli ja Rahvusvahelise Autoliidu FIA ühine projekt, mille eesmärk on anda noortele sõitjatele võimalus MM-sarjas osalemiseks.

Märtin tõdes, et Tänak kasutas oma võimalused ära sajaprotsendiliselt ning nüüd on tal võimalus end rallimaailmas veelgi tõestada.
Nii Eesti seni nimekaim rallisõitja Märtin kui ka Tänak ise olid mõlemad seda meelt, et järgmisel hooajal siiski vaid kuue ralliga piirduda ei tohi ning tuleb leida toetajaid, et võimalusel osaleda ka mõnedel teistel rallidel, sealhulgas ka kodustel.

Kodupublik saab Tänakut näha juba Saaremaa rallil, kus Kärla noormehel on kaitsta mullune esikoht ning olemas ka võimalused Eesti meistritiitli püüdmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)