Kuhu minna

Neljapäev, 24. september

KINO
Diva kl 19.05 G.I. Joe: Kobra rünnak. Alla 12-a mittesoovitatav. Viimane seanss. Pilet 50.–

ÜRITUS
Tornimäe rahvamaja III Pöide valla päevad. Kl 19 Lauake, kata end! Leivatoidud ja taimeteed küladest. Kuulutatakse välja Parim Pöide koduleib 2009.

TANTS
Diva DJ P. Kukk. Pilet 35.– Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaal kl 23 disko. Sissepääs tasuta.
Club Privilege noortepidu. DJ Jaan Naadel. Pilet 10.–
Kapteni kõrts kl 22 karaokeklubi.

Reede, 25. september

KINO
Diva suletud.

ÜRITUS
Kihelkonna rahvamaja kl 19 rahvapidu. Eeskavaga kostitab Lümanda valla näitering: A. Mälk, “Tson Lemberi uus elu”. Lavale astuvad Kärla ja Kihelkonna noortebänd koos Aivar Riisaluga. Õhtut juhib Ivar Piterskihh. Külalisteks riigikogu liikmed Kalle Laanet, Ain Seppik ja Aivar Riisalu. Avatud baar. Üritus on tasuta, tule kindlasti ja võta sõber kaasa.
Tornimäe rahvamaja III Pöide valla päevad. Kl 19 viktoriiniküsimuste lahendamise ja mõistatuste äraarvamise turniir. Slängisõnade eestikeelestamise võistlus.

TANTS
Diva kl 19 suur noorte stiilipidu Rockstar ja esmakordselt ajaloos Saaremaa noorte meistrivõistlused õhukitarri mängimises. Pääse 25.–,
esimesed 20 saavad sisse tasuta. Kl 23 DJ K. Lillimägi.
Club Privilege DJ Andres Aljaste (Power Hit Radio).
Mönus Villem stiilikas Kolhoosi lõikuspidu. 50–80-ndate muusikat valib Felix. Sissepääs tasuta.
Lucifer DJ Peeter Kukk. Septembri sünnipäevalastele sissepääs tasuta.


Ürituse eelinfo

RMK, keskkonnaameti ja MTÜ Loona teabepäev Vilsandi rahvuspargis
27. septembril, rahvusvahelisel turismipäeval toimub Vilsandi rahvuspargi keskuses Loona mõisakompleksis RMK, keskkonnaameti ja MTÜ Loona ühine teabepäev “Vilsandi rahvuspargi uued võimalused”.

Päev algab kl 10.30 ja oodatud on kõik huvilised. Loona näitusemajas saab ülevaate kolme osapoole tegemistest, mis on mõeldud nii rahvuspargi külastajatele kui ka kohalikele elanikele. Oma tööst räägivad Kadri Kullapere RMK-st, Arvo Kullapere keskkonnaametist ja Maarika Toomel Loona MTÜ-st. Lisaks tehakse väljasõit Vilsandi rahvuspargi külastatavaimale poolsaarele Harilaiule ning osaletakse suvel muinsuskaitseameti ja kultuuriministeeriumi toel uuendatud Kihelkonna Mihkli kiriku kellatorni avamisel. Ilusa ilma korral saab kuulda ajaloolist lühiülevaadet kellatorni restaureerinud OÜ Rändmeister juhatajalt Juhan Kilumetsalt.

Mihkli kirik ehitati Saare-Lääne piiskopi ja ordu ühisettevõtmisena pärast 1260.–1261. a toimunud saarlaste ülestõusu ja kuulub Eesti vanemate pühakodade hulka. Kellatorn ehitati kiriku juurde hiljem, alles 1638. aastal.
Paarikilomeetrisel jalutuskäigul juba 1924. aastast kaitse all olevale Harilaiu poolsaarele vaadeldakse linde, tehakse tutvust kaitsealuste taimedega ja uuritakse metsa all leiduvaid seeni. Retke juhendab RMK teabespetsialist Kadri Kullapere.

Piknikul Harilaiul pakutakse 55 krooni eest lõkkesuppi, kooki ja taimeteed. Buss teabepäevale väljub Kuressaare bussijaama tagusest parklast kl 10 ja tagasi linna jõutakse kl 16.
Teabepäeva korraldamist rahastab RMK.
Osalejatel palume end registreerida 25. septembriks tel 45 46 880, mob 53 012 772 või e-kirjaga aadressil kadri.kullapere@rmk.ee .

Elina Kink

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)