Revisjonikomisjon uurib volikogu esimehe juhitava kooli rahaasju (14)

Toomas Takkise juhitava Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjon hakkab uurima Takkise juhitava Kuressaare gümnaasiumi (KG) ja kooli majandava sihtasutuse rahaasju.

Revisjonikomisjoni esimees Lea Kuldsepp ütles, et KG ja sihtasutuse revideerimine oli komisjoni tööplaanis juba aasta algul. Samuti tööplaanis olnud Saaremaa ühisgümnaasiumi ja SÜG Sihtasutuse revisjon viidi kevadel läbi, kuid Toomas Takkis Lea Kuldsepa väitel oma kooli revisjoni ei lasknud.

“Ta väitis, et seaduse järgi juhib sihtasutust nõukogu ja kontrolli teostab nõukogu poolt kutsutud audiitor,” märkis Kuldsepp, kes taas kandideerib Kuressaare volikokku Keskerakonna värvides.

Takkis eitab keelamist

“See on täielik vale, revisjonikomisjonil on oma tööplaan ja ma ei ole ühtegi korda sellesse sekkunud ega midagi keelanud,” pareeris Toomas Takkis, Isamaa- ja Res Publica Liidu esinumber Kuressaare volikogu valimistel. “Ma küll ei tea, miks see revisjon tegemata jäi.”

Lea Kuldsepa sõnul revideerib komisjon koos sõltumatu audiitoriga KG-le linnaeelarvest antud raha sihipärast kasutamist ja KG sihtasutuse kulude vastavust linnaeelarvele, lepinguid, nende täitmist ja kontrolli. Kolmandaks võetakse ette sisekontrolli protseduuri ülevaatamine.

Riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juht Toomas Mattson ütles Oma Saarele, et 1993. aastal vastuvõetud ja praeguseks äärmiselt vananenud KOKS ei näe revisjonikomisjonile sellist pädevust ette.
“SA tegevuse üle saab järelvalvet teostada nõukogu ja revisjonikomisjon või volikogu saavad olukorra kohta infot nõukogu liikme kaudu, kes linna esindajana sinna määratud on,” selgitas Mattson. “Tavaliselt on selleks linnavalitsuse liige või volikogu liige.”

Kuressaares asjad segi

Samas nentis Toomas Matt-son, et KG eripära on see, et selles tegutseb Kuressaare gümnaasium kui üldhariduskool ehk siis linnavalitsuse hallatav asutus.
“Hallatavate asutuste kontrollimiseks aga KOKS vastava pädevuse revisjonikomisjonile annab. Kuressaares on need asjad väga segamini. Meie auditi tegemisel oli SA juht, kooli direktor ja volikogu esimees kõik ühes isikus,” rääkis Toomas Mattson.

Lea Kuldsepp on varem kohalikes lehtedes ja raadios nimetanud ebaeetiliseks Toomas Takkise abikaasa Mai Takkise, linnavalitsuse rahandusnõuniku määramist Saaremaa Golf AS-i prokuristiks. Toomas Takkis kuulub golfifirma nõukokku.

Mai Takkis pareeris süüdistusi ja teatas eelmisel nädalal Kadi raadio otse-eetris, et kui Kuldsepal või kellelgi teisel on andmeid või tõendeid tema korruptiivsuse kohta, andku neist teada kaitsepolitseile.
“Ei-ei, mina ei taha kedagi istuma panna, ma juhin ainult tähelepanu,” ütles Lea Kuldsepp eile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)