Golfifirma valmistub aktsiaemissiooniks

Saaremaa Golfi AS nõukogu kutsub oktoobri lõpus kokku aktsionäride üldkoosoleku, kus tehakse ettepanek korraldada praegustele aktsionäridele täiendav suunatud aktsiaemissioon.

Nõukogu esimees Jüri Tiitus ütles Oma Saarele, et üldkoosolekul on kavas anda kõigile ettevõttesse investeerinuile ülevaade esimese täishooaja tulemustest, kuulatakse aktsionäride arvamusi ja võetakse vastu otsuseid ettevõtte paremaks majandamiseks järgnevatel aastatel.

“Kuna ettevõttel on endiselt ehitusaegseid võlgnevusi, mida tänane tulubaas katta ei võimalda, teeb nõukogu üldkoosolekule ettepaneku korraldada täiendav emissioon, millega kaasata täiendavaid vahendeid ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamiseks,” lausus Jüri Tiitus.
Tema sõnul on plaanis pakkuda praegustele investoritele uusi aktsiaid atraktiivsel hinnatasemel, mis ühtlasi tagaks emissiooni õnnestumise.

Nõukogu istungil analüüsiti ka 2009. a hooaega ja tehti esimesi kokkuvõtteid ning võrdlusi plaanituga. Jüri Tiitus märkis, et hooaeg algas suhteliselt tagasihoidlikult ja selle esimeste kuude müügiplaan jäi võrreldes plaanituga oluliselt kesisemaks. Hooaja edenedes suutis ettevõte mahajäämust küll vähendada, kuid müügiplaan jääb siiski täitmata.

“Üllatavalt hea on olnud septembrimüük, juba 20. kuupäevaks oli müügimaht suurem kui terves juunikuus kokku,” sõnas Tiitus. “Sellele on kaasa aidanud suurte võistluste organiseerimine, mis on võtmesõnaks ka järgmise aasta müügiplaanide koostamisel ja mängijate Saaremaale meelitamisel.”

Golfifirma suurima osaniku, Kuressaare linnavalitsuse esindaja Kalle Koov ütles Oma Saarele, et kuna aktsionäridel on õigus märkida aktsiaid proportsionaalselt nende omanduses olevate aktsiate arvuga, saaks linn märkida kuni 536 aktsiat.
“Kas linn seda teeb, millistes kogustes ja tingimustel, otsustab volikogu. Mina ei saa ega soovi sel teemal spekuleerida. Aeg annab arutust,” lausus Kalle Koov.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)