Kuressaare, Ventspils ja Gotland valmistavad ette laevaliini

Kuressaare linnavolikogu andis eile linnavalitsusele loa osaleda projektis, mille eesmärk on laevaliikluse käivitamine Rootsi ja Baltimaade vahel.

Kuressaare kohustuseks on maksta nelja aasta jooksul omafinantseeringuna pool miljonit krooni. Projekti kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot. See summa peaks tulema Kesk-Läänemere Interreg IVA programmist.
“Rootsi ja Balti riikide vahel on ligipääsetavuse tase madalaim Euroopas,” märgitakse linnavolikogule esitatud seletuskirjas. Samas on Läänemere regiooni majandusaktiivsuse kasv üks kõrgemaid Euroopas.

Kuressaare linnavalitsuse välissuhete nõuniku Ingrid Tiltsi sõnul kestab projekt 2010. aasta kevadest kuni 2013. aasta kevadeni. Selle käigus analüüsitakse laevaliini võimalikkust ja käivitatakse laevaliin. “Selleks, et liin pärast esimest aastat välja ei sureks, ongi vaja teha uuringuid,” rääkis Tilts volikogu ees projekti ühest olulisest osast.

Nõunik Tilts lisas, et kuna nüüdseks on kindel, et sadam, kuhu randuksid sel liinil sõitvad laevad, on Roomassaare, on Kuressaare linnal kõrgendatud huvi projektis osaleda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)