Laimjala külade võistlus hakkab lõpusirgele jõudma

Laimjala vallas eelmisel sügisel alguse saanud küladevahelise võistluse peaauhind on 10 000 krooni, mille saaja selgub 3. oktoobril, mil lauldakse oma külalaulu ja ühte vana ammu unustatud laulu.

Kogu võistlussarja on rahaliselt toetatud valla eelarvest.
Aasta jooksul on mõõtu võetud nii traditsioonilistel kui ka ebatavalistel aladel. Võisteldud on koroonas, sudokus, kabes, males, lauatennises, suusatamises ja kelgutamises, mälumängus, jäärajasõidus, uisutamises, ennustamises, “Rooside sõjas”, saskus, kalapüügis, orienteerumises, võrkpallis, petangis, õhupüssi laskmises, rattasõidus, tänavakorvpallis, ristsõnade lahendamises.

Käsil on ka teadetetahvlite meisterdamine, mis peavad valmis olema 1. oktoobriks. Kõik võistkonnad said ühepalju materjali, kuid kes soovis, võis oma äranägemise järgi lisa tuua ja oma mõtteid lisada.
Valla ja Laimjala arenguseltsi üks eesmärke – tekitada info levitamise kohad külades –, leiab selle võistluse raames samuti lahenduse.
Infostendide jaoks sai Laimjala arenguselts raha kohaliku omaalgatuse programmist.

Iga võistluse võitja saab 12 punkti, mis lõpparvestuses kokku liidetakse.
Küladevaheline võistlus korraldati rahvamaja juhataja Mae Nõu sõnul selleks, et seltsielu elavdada.
“Muidu on nii, et ühed ja samad inimesed käivad väljas, näiteks valla võistlustel. Nüüd tulevad oma küla eest võistlema ka need, kes oskavad küll, aga varem ei söandanud osaleda,” rõõmustas Mae Nõu.
Laimjala vallavanem Vilmar Rei ütles, et oli algul natuke skeptilinegi, kui Eha Ennemuist ja vallavalitsuse kultuuri- ja spordikomisjon oma ideega tema jutule tulid.

Rei sõnul on aeg selline, et suhteliselt raske on inimesi kodust välja saada. Kuid nüüd võib tõdeda, et üritus on läinud väga hästi ning asja põhieesmärk, pakkuda inimestele ühistegemist, on kuhjaga täidetud.
“Üks asi on see võiduraha teema, kuid hoopis tähtsam on, et inimesed on tõesti välja tulnud ja tegemisrõõmu erinevatel aladel on olnud igas vanuses tegutsejatel,” rääkis Vilmar Rei.

“Mõnda inimest nägin viimati võistlemas või kusagil osalemas aastaid tagasi. Usun, et külade võistluse lõpetamisel on rahvamaja rahvast täis ning meil avaneb võimalus ühe korraliku peoga tänada kõiki osalejaid ja ürituse eestvedajaid,” lisas vallavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)