Politseinikule jalaga äsamine tõi mehele neli kuud vangistust (11)

Politseinikule jalaga äsamine tõi mehele neli kuud vangistust

KOHTUMAJAS: Janek Toompuu jäi pildile tänavu märtsis Kuressaare kohtumajas, kus ta mõisteti süüdi Saarekülas toime pandud kuritegudes.

Eile mõisteti Kuressaare kohtumajas nelja kuu pikkune vanglakaristus mehele, kes lõi tänavu märtsis Kuressaare arestimajas politseinikku jalaga.

Juhtum leidis aset 27. märtsil ehk päev pärast seda, kui 34-aastane Janek Toompuu oli koos kaaslastega Kuressaare kohtumajas reaalselt vangi mõistetud kuritegude eest, mis olid suurelt jaolt toime pandud Laimjala vallas Saarekülas.

Politseinikule tungis Toompuu kallale, kui teda Kuressaare arestimaja kambritega vahekoridoris erakorraliselt läbi otsiti. Mees äsas ametikohustusi täitnud politseinikule jalaga vasema reie ülapiirkonda. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.
Kolmapäeva hommikul oli Toompuu andnud nõusoleku asja arutamiseks kokkuleppemenetluses ning nõustus ka karistusega, mida prokurör talle kohtus selle kuriteo eest küsib.

“Kas kokkuleppemenetluses peab ennast süüdi ka tunnistama?” küsis Toompuu kohtus ja saades vastuseks, et otseselt seda kohustust ei ole, käsutas ta kohtusaalis istuvat ajakirjanikku, tema poole näpuga näidates: “Vot nii panegi kirja!”

Toompuule tänavu märtsis mõistetud karistuse kandmata jäänud osale liideti neli kuud ja kokku tuleb mehel vanglamüüride vahel veeta kaks aastat, üks kuu ja mõned päevad. “Mis mul muud üle jääb,” nentis kohtualune.
Toompuul tuleb tasuda ka 6525 krooni sundraha. Riigi õigusabiga seonduvad kulud otsustas kohus jätta riigi kanda, võttes arvesse mehe viibimist kinnipidamiskohas ning ka seda, et Toompuul on kolm ülalpeetavat last.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 344 korda, sh täna 1)