Seks mõjub halvasti õpiedukusele

Seks mõjub halvasti õpiedukusele

 

Kui uskuda uut teadusuuringut, mis oli pühendatud Cambridge’i tudengite intiimelule, siis selgub, et promiskuiteet võib olla akadeemilise ebaõnnestumise üheks põhjuseks.

Briti teadlased küsitlesid enam kui tuhandet Cambridge’i ülikooli tudengit. Vastustest ilmnes, et kõige enam on erinevaid seksuaalpartnereid neil, kelle õppe-edukus jätab paremat soovida.

Näiteks asub Püha Peetruse kolledž nn Tompkinsi tabeli lõpuosas – tegu on tabeliga, milles Cambridge’i kolledžite tudengid paiknevad vastavalt õpiedukusele. Kuid see-eest on sama kolledži õppurid kolmandal kohal näitaja poolest, mis hindab nende seksuaalkontaktide arvu ja sagedust.
Kõnealuse kolledži tudengitel oli keskmiselt viis seksuaalpartnerit, samal ajal kui Christ’s kolledži tudengitel oli sääraseid partnereid vaid kolm. Õpiedukuse edetabelis olid viimati mainitud kolledži tudengid aga auväärsel teisel kohal.

Christ’s kolledži tudengite seas oli ka kõige enam süütuid, st neid, kel pole kunagi olnud ühtegi seksuaalkontakti – ligi veerand küsitletutest väitis, et nad pole oma elu jooksul kordagi seksinud.
Kõnealuse uurimistöö tulemused avalikustati Suurbritannia tudengite ajakirjas Varsity. Uurimusest ilmnes veel üks huvipakkuv korrelatsioon – nimelt on teatud erialade tudengid seksuaalkontaktide loomisel vähem valivad ja nõudlikud kui teiste erialade tudengid.

Kõige enam on seksuaalkontakte neil tudengitel, kes õpivad meditsiiniga seotud erialasid (8), kõige vähem aga teoloogiat õppivatel tudengitel (vaid 2).
Tudengid, kes õpivad sotsiaalpoliitilisi teadusi (sotsioloogia, filosoofia jne), hõivasid seksuaalkontaktide osas teise koha (7), ajalootudengid kolmanda (6), kaasaja keelte filoloogiat ja keskaja keeli õppivad tudengid tulid neljandale kohale (5).

Lancasteri ülikooli psühholoogia- ja tervishoiu professor Cary Cooper ütles ajakirjale antud usutluses: “Mida rohkem on inimesel seksuaalkontakte, seda vähem jääb tal aega õpinguteks. Need, kellel on palju seksuaalpartnereid, kulutavad palju aega ja energiat uute suhete loomiseks… See omakorda mõjutab aga oluliselt nende kontsentreerumisvõimet.”

Ed Cumming, ajakirja Varsity toimetaja lisas kommentaari: “Osaliselt kinnitavad selle uurimistöö tulemused juba meile teadaolevaid stereotüüpe. Neil, kes pärast ülikooli teadusega edasi tegelevad, oli minevikus reeglina vähem seksi kui neil, kes oma õpingud lõpetasid ja tööle läksid.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 93 korda, sh täna 1)