Baaritüli päädis pussitamisega (42)

Baaritüli päädis pussitamisega

VÄITS LÄKS KÄIKU: Baaris alanud tüli osapooled jõudsid postkontori juurde, kus toimus ka arveteklaarimine noa abil. Foto on lavastatud.

Ööl vastu laupäeva lahvatas Kuressaares Kodulinna lokaalis konflikt, mille tagajärjel asus purjus välismaalane kähmlusesse mitme erineva inimesega, vigastades neist kahte noaga.

“Mingi hetk oli mu sõbrapoisil selg verine ja teda löönud väljamaalane oli kadunud,” ütles üks reede öösel kaklust pealt näinud mees, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada.
Oma Saarega vestelnud pealtnägija sõnul hakkasid sündmused pihta öösel umbes kahe ajal ööbaari suitsutoas.
“Tüdruk üritas väljamaalasele külje alla pugeda, kuid see ei soovinud seda ja tõukas ta eemale,” rääkis mees. Seepeale lõi solvunud tüdruk noormeest laia käega vastu nägu.

Tuneesiast pärit, kuid aastaid Kuressaares elanud ja saarlannaga abielus noormees vastas samaga. Naise löömist nägi aga baaris olnud meespool ning lööjaga koos mindi õue arveid klaarima.
Baarist väljus koos tülitsejatega veel mitmeid inimesi, kes hakkasid liikuma Kuressaare postkontori suunas.
“Pussitamise hetke ma täpselt ei näinud, kuid sõbra selg oli kõik verine,” meenutas mees, kelle sõpra noaga selga löödi. Edasi jätkus kõik nagu märulifilmis.

“Ma panin ta pikali, kuna seal oli palju inimesi ümberringi, siis võtsin ühe käest jope ja panin viga saanud sõbrale kõhu alla,” rääkis ta, “surusin haava kinni, kellegi käest saadud särgijupiga tegin sellele rõhksideme.”
Mitmed esmaabikursused läbi teinud sõber hoidis veritsevat noahaava kinni, kuni sündmuskohale saabus kiirabi koos politseiga, kes kannatanu kiirelt haiglasse toimetasid.
Sõbra sõnul oli noaots tabanud kopsu, kuid õnneks ei olnud vigastused meedikute hinnangul eluohtlikud ja sõber sai juba enne esmaspäeva haiglast kodusele ravile.

Seltskond asus pussitajat püüdma

Veidi varem oli väiksem seltskond postkontori juurest eraldunud ja suundunud noakangelast taga ajama.
“Sealt edasi ma enam väga täpselt ei mäleta,” rääkis Oma Saarega vestelnud pealtnägija, kelle sõnul oli sama mees edaspidises rüseluses kedagi ka noaga kaela haavanud. Seejärel õnnestus tal pageda.
Hirmu baaris käimise ees see öine intsident aga abistajale ei tekitanud.
Pussitaja ise Oma Saarega suhelda ei tahtnud, sest politsei keelas nii temal kui kannatanul info jagamise meediale ära.

Kuressaare politseijaoskonnast teatati, et ööl vastu 26. septembrit tekitas 1981. aastal sündinud mees kehavigastusi ja füüsilist valu viiele inimesele.
Politsei pidas mehe kinni ja viis jaoskonda. Vahi alla meest ei jäetud. Politsei algatas kriminaalmenetluse kehalist väärkohtlemist käsitleva paragrahvi alusel.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja ütles Oma Saarele, et kahtlustus on esitatud 1981. aastal sündinud mehele. Sündmuse täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)