Kabekarikas leidis omaniku

1994. aastast ringleva, järjekorras kolmanda maakonna kabekarika olid eelmise kümnendi lõpuks vaheldumisi kolmel korral võitnud Paul Antsaar ning Hain Vaher. Paistis olevat mõne aasta küsimus, mil üks neist viiendat korda võidab ja karika jäädavalt omandab.

Aga uus sajand – uued tuuled. Kaks korda järjest võitis varem karikavõistlustel harva osalenud Rein Kirst, hiljem korra veel. Paulile lisandus üks karikavõit, Hainile ei ühtki. Samuti kolmel korral võitis käesoleval aastakümnendil karika Jaan Truu, kel oli üks karikavõit ka karika väljapanemise aastast.

“Suur nelik” – P. Antsaar, R. Kirst, H. Vaher ja J. Truu oli laupäeval peetud selleaastastel karikavõistlustel täies koosseisus kohal, lisaks veel mängutasemelt neile lähenev Meelis Vaher ning kaks uustulnukat – Ivar Truu ja nooruke Sten Vaher.
Tõsise avalduse karikavõiduks tegi Hain Vaher, võites kolmandas voorus Jaan Truud. Võitis teenitult, ilma põhjaliku analüüsita ei oskagi osutada, milline käik selles partiis otsustav viga oli. See jäigi “nelikjõugu” omavaheliseks ainsaks resultatiivseks partiiks.

Hain püsis karikavõidukursil viimase vooruni, kus kohtus seni ebaedukalt esinenud Meelis Vaheriga. Paraku tuli sellest partiist Hainile kaotus ning teravas partiis J. Truuga viigistanud Antsaar kogus 4,5 punkti ja pääses H. Vaherist poole punktiga ette. Kolmas oli Kirst (3,5 p), kes edestas J. Truud koefitsiendiparemusega. Viies oli Meelis Vaher 3 punktiga.

Uustulnukad mängisid südilt. Ivar Truu kogus oma 1,5 punkti kogenud kabetajate vastu, Sten Vaher aga võitis uustulnukate omavahelise partii.
Niisiis lisandub kabekarikale viimane kirje: “2009 Paul Antsaar – jäädavalt” ning tuleval aastal tuleb mängu panna uus karikas.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)