Kuhu minna

Teisipäev, 29. september

KINO
Divas kl 17.20 ja kl 19.40 Kaks armukest. Romantiline draama. Alla 12 a mittesoovitatav. Pilet 50.–

Kolmapäev, 30. september

KINO
Diva suletud.

KONTSERT
Kuressaare Raekojas rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud kontsert “Tants ja laul = armastus”. Leena Laas – viiulil, Nata-Ly Sakkos – klaveril. Piletid hinnaga 50.–/75.– eelmüügis kõigis Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja Kuressaare kultuurikeskuses. Samal päeval ja tund enne algust kohapeal piletid hinnaga 75.–/100.–

TANTS
Divas kl 19 noortepidu Vali vabadus Tuur 2009. Külas Special Delivery (USA), Ellips (Kuressaare).

SPORT
Kuressaare Linnastaadionil kl 16.30 Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste meistriliiga FC Kuressaare vs Tallinna FC Levadia.
Valjala rahvamajas kl 18 algavad Pilatese võimlemise treeningud. Treener Vika Viss. Ühe treeningu maksumus on 40.–


Ürituse eelinfo

Kultuurilooline jalutuskäik Venekülasse
Põduste jõe luha ja Pika tänava vahel on Kopli, Vaikne ja Töökoja tänav, mida vanasti nimetati Venekülaks. Enamik kuressaarlasi seda nimetust ei tea.

Reedel, 2. oktoobril toimub tutvumine Venekülaga. Küla ajaloost räägivad praegused ja põlised elanikud Leida Pohl, Tiiu Villsaar jt.
Huvilistel koguneda Kopli ja Töökoja tänava ristmikule 2. oktoobril kl 17.

Filmitutvustus
Kuressaares näidatakse dokumentaalfilmi “Põlevad piirid”
1. oktoobril Kuressaare ametikoolis kl 12.45 , kl 17 Kuressaare kultuurikeskuses, 2. oktoobril kl 13 Kuressaare gümnaasiumis. Kohal on ka filmi autor Juhan Aare, kes on nõus vastama vaatajate küsimustele.

Filmi juhatab sisse Jossif Stalini “esinemine” Tallinnas Lauluväljakul. Seal rääkides rõhutab diktaator, et kui poleks olnud tema alluva Molotovi kokkulepet Ribbentropiga, siis ei oleks ka võimalikuks osutunud Eesti vabariigi taassünd! Stalini öeldud sõnade paremaks mõistmiseks uurime dokumentaalfilmis “Põlevad piirid” kahe dokumendi – Tartu rahulepingu ja Molotovi-Ribbentropi pakti salaprotokollide mõju Eesti rahva ja riigi saatusele eelmisel ning käesoleval sajandil.

Euroopa paljude riikide piirid põlesid 20. sajandil korduvalt. Mis ootab meid ees 21. sajandil? Kuidas europarlamendi otsuses mainitud ohvrid tekkisid? Miks mälestame neid just 23. augustil? Otsime nendele küsimustele vastuseid dokumentaalfilmis, milles esinevad endised presidendid Lech Walesa ja Arnold Rüütel, paljude menuraamatute autor ja NSV Liidu Šveitsi saatkonna kunagine sõjaväeatašee Viktor Suvorov, president Mihhail Gorbatšovi nõunik Aleksandr Jakovlev, akadeemik Endel Lippmaa, professor Igor Gräzin, endine vabadusvõitleja Enn Tarto ja rahvusvahelise õiguse ekspert Heiki Lindpere.

Selgitame Lenini seoseid Saksa keisri Wilhelm II-ga, kirjeldame Stalini Euroopa vallutamise plaane, tsiteerime Hitleri ja Stalini vahelist kirjavahetust, tutvustame USA presidentide Ronald Reagani ja George W. Bushi hinnanguid Teherani ja Jalta konverentsidel toimunule, meenutame Kremli diplomaatia võitu 1975. a Helsingis.

Filmis kasutatakse rohkesti Eesti Televisiooni, mitmete välisriikide ja ekraanil olevate tegelaste isiklikest arhiividest pärit unikaalseid kaadreid.
Esilinastus Eesti Televisioonis toimus 23.08.2009. a.
Autorid ja käsikiri: Juhan Aare, Endel Lippmaa ja Igor Gräzin. Režissöörid: Juhan Aare ja Toomas Lepp. Tootja: Eesti Kultuurfilm, 2009.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)