Nelja valla hooldekeskus sai Muhus eile nurgakivi (1)

Nelja valla hooldekeskus sai Muhus eile nurgakivi

KES PANEB ROHKEM? Kõige suurema rahatähe, sajakroonise, asetas nurgakivi panekul metallsilindrisse tantsurühma Ätses liige, jaanalinnutalu omanik Helena Erik. “See on kogu meie rühma poolt,” selgitas ettevõtja tseremooniameister Indrek Tiidemannile. Silindrit hoiab käes vallaametnik Arvo Vaga.

Eile pärastlõunal müüriti Muhus Liival nelja valla hooldekeskuse vundamendi avausse metallsilinder dokumentide, rahatähtede, omavalitsuste meenetega ja ajalehtedega.

Tänavu augustis alustatud ehitis, mille kontuurjooned maapinnal vundamendina ja kelder paekivisse kaevatud tohutu auguna kenasti näha, peab aasta pärast, Muhu valla 20. sünnipäevaks valmis saama.
Muhu, Laimjala, Orissaare ja Pöide valla vanurite jaoks rajatav hooldekeskus on projekteeritud poolesajale hoolealusele. Muhu Hooldekeskuse SA asutanud valdadest on Muhu vallale ette nähtud 25, Orissaarele 13, Pöidele 7 ja Laimjalale 5 kohta.

Hoonesse tuleb ka päevakeskus, kus on kodus elavatel pensionäridel võimalus aega veeta – kangastelgedel kududa, internetiteenuseid kasutada, ka jõusaalis kehalisi harjutusi teha, massaaži võtta jne. Tulevases hooldekeskuses on kasulikku pinda 2200 ruutmeetrit. Hoone projekteeris Novel Arhitektuuribüroo, ehitab Facio Ehitus AS.
Kohal viibisid idapoolsete valdade juhid, maavanem, sotsiaalministeeriumi kantsler ja Facio Ehitus AS tegevdirektor. Muhu tantsurühma Ätses nänned lõid tantsu ning maitsti hõrgutisi.

Muhu vallavanem Tiit Peedu toonitas, et uuest hooldekeskusest saab üks kena ja meeldiv koht muhulastest ja saarlastest eakatele.
Sotsiaalminister Hanno Pevkuri pöördumise luges ette ministeeriumi kantsler Marelle Erlenheim. Ta märkis, et rajatavat hooldekeskust saab tuua eeskujuks tervele Eestimaale.
“Nurgakivi panek tähendab alati uue algust, tähendab lootuste ja ootuste realiseerumise algust. Soovin palju jõudu ehitajale, et maja valmiks just sellisena, nagu oma vaimusilmas juba näeme,” kirjutas minister Pevkur oma pöördumises.

Maavanem Toomas Kasemaa tundis heameelt, et Saare maakond on saanud tuge KOIT-kavade projektidest, sealhulgas ka Muhu hooldekeskus.
Raimu Aardam Orissaare vallavanemana ja omavalitsuste liidu juhina ei varjanud tõsiasja, et just Ida-Saaremaa vallad on suutnud pikka aega tõhusat koostööd teha.
Facio Ehitus AS-i tegevdirektor Riho Kalve lubas, et aasta pärast on ehitis valmis. Kuigi objekt on üpriski keeruline, ei näe ehitusfirma juht midagi sellist, mis takistaks hoonet tähtajaks valmis saamast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 166 korda, sh täna 1)