Saarlannad olid patrullvõistlusel edukad

Kaks saarlannat Tiiu Naagel ja Liisi Preedin osalesid sel nädalavahetusel Põlva maleva patrullvõistlusel Must Kotkas, osutudes naiste arvestuses parimateks, üldkokkuvõttes saavutasid saarlannad neljanda koha.

Tiiu Naageli sõnul oli võistlus omapärane ja huvitav. “Usun, et on põhjust järgmisel aastal uuesti minna, sest esikolmiku koht tuleks ikkagi ära tuua,” ütles Naagel, kelle sõnul osales võistlustel 14 paari. Kontrollpunkte, kus läks vaja mitmesuguseid teadmisi, oskusi ja jõudu, oli kokku seitse (nt koordinaatide määramine ortofoto põhjal, paintball’i lahing autoga patrullides, takistusriba, viktoriin, korvpalli vabavisked, koordinaatide otsimine mineeritud alal ja lõpujooks).

Kaitseliidu Põlva maleva lahingpaari patrullvõistlus Must Kotkas on sõjalis-sportlik võistlus, mis sisaldab erinevaid kontrollpunkte, mille läbimiseks on vaja rakendada natuke füüsilist jõudu, osavust, laia silma ringi ja sõduri baasteadmisi.

Võistlustrassi pikkus on ca 30 km, mis läbitakse endale kõige sobilikumat marsruuti järgides, kuid kõvakattega teedel käimine on keelatud (ületada võib). Lubatud on metsasihid, -rajad jne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)