Muhus keeb vilgas elu

Käsitöö tegijatele oo kipem töötegemise aeg kätte jõudn. Muhu käsitööselsi Oad ja Eed kaudu soab omale tellida muhuroosat villavärvi. Kis sellest huvitat oo, võtke ühendust Tiina Jõgi või Triinu Traumanniga või kirjutage e-postile oadeed@hot.ee . Kellel paergus värv tellimata jääb, see soab seda värvi eetsidpidi osta käsitööpoest.

Vahepeal olli see kõnealune värv kangeste defitsiitne. Mõnigid, kis seda värvi otsis, sai tükkis kutse osta kellegid käest juba valmis värvitud lõnga. Et värv ise oli nagut rohkem juba ärisaladus. Seda ep ütle, kust värvi soab, siis õnnestub ise rohkem teenida. Koa õige.

Piiri pisikses käsitööpoekeses köib nõnnasamma vilgas elu. Kuni 18. oktoobrini soab seal voadata järjekordset näitust, mis sellekorra oo üles pandud Muhu portselanimaalijate ringi töödest. Tulge ja nautige kena näitust, portselanimaalijate ring ootab omale lisaliikmeid. Ring töötab Muhu lasteaia maja katusse all. Piiri käsitööpoed oo näituse aegas veel lahti kessiku, neljabe ja reede kellu 10–16, laupa ja pühabe 10–15.

Piiri rahvamajas tehasse noordele 10. oktoobril üks vägev disku, mise piletite müügist soadud sissetulek läheb kodutute loomade varjupaiga külastamise nimele. Diskut tegavad Sauga ANK diskorid Hendrik Hollo ja Karli Alliku, dresscode ehk selle pidu kõikse moekam riietus oo tunked. Paramatele tunkedele lubatse auhindasid.

Muhu Noortekeskuses õpetab noori Aafrika trummisid mängma teatud headuses trummiõpetaja Jarmo Moilanen. Ring köib koos iga kessiku. Osavõtmine oo tasuline – masu aeg – küsi noordekeskusest täpne hind järele, kui tahad minna.
Tuleva nädali lõppus 16. oktoobril oo tulemas Hellamaa külakeskuses Hellamaa kooli voastapäeva kontsert, mise järele soab Laulusõprade pilli järele tantsida.

Muhu muusemis Koguvas soab selle nädali lõpuni kessikust pühabeni kellu 10–17 veel voadata Eesti Põllumajandusmuuseumi näitust “Leib on talu peremees”.
Muhu kodulehte viimastel päevadel kangeste uiendatse. Aga järgneva teabe soab sealt kätte küll, kellel taris läheb ligemaste uurida.

Muhumaa üliõpilaste käest oodetse 20. oktoobrini Muhu valla stipendiumifondi avaldusi stipendiumite soamiseks. 15. oktoobrini soavad kõik MTÜd, muud juriidilised isikud, FIEd, selsingud või eraisikud sellevoastasest eelarvest projektiga veel raha taotleda kultuuri-, spordi- ja noorsoo-alastele ettevõtmistele.

Projektitaotlusi oodetse koa Saarte kultuuriprogrammile, mise kultuuriministeerium välja kuulutas. Programm oo “Saarte pärimuslik kultuurikeskkond 2008–2010” ja sellel II taotlusvoor. Ettevõtmise eesmärgiks oo väärtusta ja taaselusta Eesti saartele omast elulaadi, tavasid ja kombeid, oskusi ning keelelist eripära. Taotlusi 20. oktoobrini soavad esita asutused ja organisatsioonid.

Näituseks kalamehed võiksid küll kodulehe kaudu omale blanketid leida ja asja otsast kindi hakata. Kalapüük oo oln vanamal aal üks soare mehe põhiline töö. Nüüd kui kalu-risadamatest kippuvad soama spaad või luksus-jahisadamad, oo taris peale iseoma olemas-olemise tõesta arenemise vajadust. Kui angerjamõrrad oo külaõuete peal juba iluasjad ja vitstest tehasse kuntsi, siis natukse oo veel sii seda koa, mis peasta annaks.

Mineva nädali sai kuulda, et Euroopa Komisjon arutab alaealistele solaariumikeelu kehtestamist, kuna tehispäevitamise seos nahavähiga oo soan ametliku kinnituse. Sui olli lastega jutuks, kui nad paljalt päeva käe päeva läbi rinki joosvad, põle väga seda va päikesepõletust taris karta ühtid. Aga kui minna mere jaare ja siis seal lapakil moas mitu tundi peesita, soab ehk peale päikesepõletuse veel midagid omale naha vahele. Terve mõistus oo tarbline ikka igal pool, isegid peesitamise juures. Looduslik peesitamise aeg oo paerguseks otsas. Voadake siis selle kuntspäevaga ette!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)