Täna stardib 42. Saaremaa ralli

Täna stardib 42. Saaremaa ralli

Esiplaanil esmakordselt Saaremaa rallil võistlustulle astuv
valgalane Ranno Bundsen Subarul.

Täna kell 18.20 sõidab Kuressaare kesklinnas poodiumilt maha esimene võistlusauto, alustamaks 42. Saaremaa rallit. Võidukihutamine, mis on ühtlasi Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp, tõotab tulla tavapäraselt huvitav ja ettearvamatu.

Saaremaa ralli võistluskeskuse ülema Valdur Kanne sõnul oli eile pärastlõunaks oma dokumendid välja võtnud 139 registreerunust 135. Kanne märkis, et ralli ettevalmistus on sujunud hästi ning täna algavaks võistluseks on kõik valmis. Teede olukorra kohta ütles Kanne, et kuigi ta ise pole viimastel päevadel vaatamas käinud, on olukord sõitjate jutu järgi ideaalne, kuid õhtuks lubatud vihmasadu võib veel kõike muuta.

Autospordiajakiri Rally.ee vahendas üleeile treeningul osalenud Ranno Bundseni hinnangut: “Märg oli! See ehmatas ära, et päris libe oli. Väga-väga isegi.”
Ilm.ee andmetel on täna õhtul ja homme pilves ilm. Sademete tõenäosus on suurem homme hommikupoole.
Saaremaa ralli kogupikkus on sel aastal ligikaudu 450 kilomeetrit, millest 105 km moodustab 9 lisakatset. Korduvkatseid on kolm. Uue katsena on täna õhtul Kuressaare linna servas Bauhofi ümbruses sõidetav 1,32 km pikkune lisakatse.

Rando Aav autospordiajakirjast Rally.ee edastas Oma Saarele mõned tähelepanekud, mis olid talle rajal silma hakanud:
“Kaugatuma katse teisel poolel on palju lahtist kruusatee peal. Neil, kes peavad seal esmakordsel läbimisel esimestena startima, saab üsna libe olema,” arvas ta ja lisas, et samal katsel asuv publiku üks lemmikkohti Lassi silla juures on seekord betoonääristega päris kitsaks tehtud. Seetõttu võib valesti valitud sõidukiirus tuua kaasa rajalt väljasõite.

Täna sõidetav Jursi katse on varasemaga võrreldes teistpidi, mis Aava hinnangul on ehk isegi keerulisem sõita. Seda enam, et tegemist on kitsa ja libeda metsateega. “Tõsistel rallisõpradel on vaatamist rohkem kui küll, kuna salakavalaid kohti on katsel päris mitu,” sõnas Aav.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)