Lühidalt spordist

MALE: Maakonna kiirmale meistrivõistluste teise osavõistluse seitsme osavõtjaga turniiril jagasid esimest-teist kohta Milde Burkova ja Juuno Jalakas 5 punktiga 6 võimalikust. Kolmas oli Arvo Kallas 4 punktiga.

Juuno Jalakas

ORIENTEERUMINE:
11. Saaremaa meistrivõistlusi Karujärvel ratta- ja ratsaorienteerumises soosis ilus sügisilm. Rajameister Andres Ramst oli planeerinud 19 kontrollpunktiga linnulennult 11 km pikkuse suundorienteerumise raja.

Ratsaorienteerumises olid teist aastat järjest võidukad Tiina Vester (hobusel Taat) ja Annika Väli (Assa) ajaga 0.51.25. Teise koha võitsid Killu Saagpakk (Orkaan) ja Jaagup Kallas (Patran) ajaga 0.58.33 ning kolmanda koha Katre Kuris (Speedy-Nita) ja Urmas Kruusmägi (Rovetta) ajaga 01.02.13.

Jalgrattaorienteerumises meestele oli parim Jaanus Müür ajaga 0.49.34 Erik Keerbergi (aeg 0.55.34) ja Kaido Eichfusi (01.02.46) ees. Naistest võitis Anne-Li Tilk 01.14.58-ga. Teine oli Maarika Saks ajaga 01.22.56 ja kolmas Külli Müür ajaga 01.26.54.

SOK

KERGEJÕUSTIK: 5. oktoobri jooksuga Kuressaare staadionil lõppesid jooksuklubi Sarma tänavused seeriajooksud. Oli seeriajooksude 13. hooaeg. Maist oktoobrini toimus 9 seeriajooksu, lühim neist 800 m jooks ja pikim tunnijooks. Aastakokkuvõttes läheb arvesse kuni kuus edukamat jooksu.

Viimase seeriajooksu – tunnijooksu – tulemused:
Mehed: 1. Ando Õitspuu 17 007 meetrit; 2. Ahto Jakson 15 122; 3. Henek Tomson 13 917. Naised: 1. Taimi Kangur 13 063 m; 2. Annika Vaher 12 436; 3. Helgi Kuusk 9368. Meesveteranid: 1. Anti Toplaan 15 038 m; 2. Tõnu Vaher 13 401; 3. Roman Rannisto 13 242. Noormehed: 1. Mairo Tänav 14 085 m; 2. Lenari Kuris 12 808. Neiud: 1. Johanna Toplaan 13 204 m; 2. Susanna Toplaan 10 875.

Aasta kokkuvõttes olid edukamad meestest (osalejaid 16): 1. Ando Õitspuu, kes kordas eelneva aasta võitu 65 punktiga (viis võitu ja üks esikoha jagamine); 2. Ahto Jakson 52 p; 3. Janar Mai 47 p (5 jooksu, 2 võitu); 4. Janno Saamer 34 p; 5. Villu Veel 32 p; 6. Henek Tomson 30 p (4 jooksu).

Naised (3): 1. Taimi Kangur 66 punktiga (6 võitu); 2. Annika Vaher 58 p (2 võitu); 3. Helgi Kuusk 51 p. Meesveteranid (13): 1. Ago Kokk 60 punktiga (3 võitu); 2. Anti Toplaan 55 p (2 võitu); 3. Tõnu Vaher 49 p. Noormehed (14): 1. Mairo Tänav 66 punktiga (6 võitu); 2. Lenari Kuris 56 p (1 võit); 3. Paul Kolk 46 p. Neiud (10): 1. Johanna Toplaan 66 punktiga (6 võitu); 2. Susanna Toplaan 58 p (2 võitu); 3. Mari Kolk 39 p (5 jooksu).

Kõige rohkem oli osalejaid 1000, 2000 ja 5000 meetri jooksus. Parimate autasustamine koos aasta viimase pööripäevajooksuga Loode tammikus toimub 24. detsembril.

Tõnu Vaher

KABE: Alanud kabehooaja teisele kiirturniirile tuli neljapäeval osalema tervelt 11 kabetajat ja mõtlemisaega tuli kärpida, et ringsüsteemis mängides mitte lausa öö peale jääda. Furoori tekitas sootuks mehisema ala esindaja Olev Kiirend, kes viie esimese vooruga kogus 4 punkti ja pretendeeris peaaegu võistluse lõpuni kolme parema hulka. Lõpuks jäi ta siiski 5 punktiga koos Heino Tammeaidiga jagama 5.–6. kohta. Tubli tulemus igal juhul.

Pidurdamatus hoos oli Paul Antsaar, kes loovutas vastastele vaid kaks poolpunkti ning oli 9 punktiga ülekaalukas võitja. Viimaste voorudeni pakkus talle konkurentsi Rein Kirst, kes oli lõpuks 7 punktiga teine. Turniiri esimeses pooles kesiselt esinenud Hain Vaher ja Jaan Truu jõudsid talle päris lähedale – 6,5 punkti peale. Koefitsiendiparemusega kuulus kolmas koht Vaherile.

See oli esimene viiest kiirturniirist, mille kokkuvõttes selgitatakse kaheksa kabetajat, kes pääsevad märtsis maakonna meistrivõistlustele. Kõigil lähevad arvesse neljal paremal turniiril saavutatud kohapunktid.

Jaan Truu

TERVISESPORT: Kudjape–Upa IV sügisjooksu-matka rändkarika võitis Taimi Kangur naiste 3 km distantsil ja Ahto Jakson meeste 6 km distantsil. Koolidest oli parim Kaarma põhikool.

VÕRKPALL: Saarlannast sidemängija Krista Vahter pallib sel hooajal Küprose klubis AEK Larnaca. Eelmisel hooajal TÜ/Eedeni ridades mänginud Vahter jääb esialgsetel andmetel Küprosele vähemalt märtsikuuni.

PETANK: Meestest võitis Saaremaa meistritiitli teist aastat järjest Tarvo Pihlas, 2. koha saavutas Meelis Vaher ja 3. koha Hain Vaher. Naiste turniiril kaitses Urve Vakker meistritiitlit, 2. koha saavutas Andra Kuivjõgi ja kolmandaks tuli Kristin Raud.