Tänak võttis kodurallist maksimumi (2)

Tänak võttis kodurallist maksimumi

42. Saaremaa ralli võitis küll ainsa WRC-autoga võistelnud rallipaar Georg Gross-Kristo Kraag, kuid teiseks tulnud Ott Tänak-Raigo Mõlder võtsid võidu N-rühmas ning kaitsesid sellega ka Eesti meistri tiitlit. See võib Tänakul jääda lähiajal viimaseks, kuna juba järgmisel aastal keskendub ta MM-sarjas sõitmisele.

“Kodusel Saaremaa rallil kindlustatud meistritiitel on parim, mida ma edukalt hooajalt saada võisin,” ütles Kärlalt pärit mees, kes kaotas Saaremaa rallil võitjale kokkuvõttes ligi 40 sekundiga.
Esimese päeva lõpuks asus Subaru Imprezal sõitnud Tänak üllatuslikult esikohal. Seni neljal Saaremaa rallil sõitnud, kuid mitte kordagi finišisse jõudnud Georg Gross oli alles kolmas, kuna tema autot kimbutasid probleemid käigukastiga. Teisel päeval võttis Gross siiski võidu kõikidel kiiruskatsetel ja triumfeeris ralli lõppedes Kuressaare kesklinnas.

Tänak tunnistas, et kiiretel katsetel sai vastane hoo üles ning talle ei olnud võimalik vastu saada. Siiski lisas saarlane, et olgugi et Gross oli püüdmatu, ei saanud end tagant tulijate tõttu lõdvaks lasta. “Libedatel teedel oli meil ka piisavalt õnne,” märkis Tänak, kes teisel päeval rajalt ka paar korda kõrvale kaldus.

“Võistlus oli päris karm, aga nüüd on tunne kerge. Hooaja algul polnud plaanis tänavu otseselt meistritiitli pärast heidelda, sest kavatsesime sõita vaid kolmel etapil. Lõpuks aga osalesime neljal, võitsime kõik ja nii see meistritiitel tuli,” rääkis Tänak finišisse jõudes, kus rahva ovatsioonid ja vahuveinijoad olid tema puhul suuremad kui ralli võitnud Grossi lõpetades.
Eesti meistrivõistluste arvestuses kogus Tänak 60 punkti, teine oli Saaremaal kolmandana lõpetanud Egon Kaur 57 punktiga ja kolmas Saaremaal viies olnud Priit Saluri 52 punktiga.

Soe sai klassivõidu

Saarlastele tuli rallilt veel üks klassivõit. Toyota Starletil sõitnud Lembit Soe-Kalle Ahu võidutsesid rahvusliku E-rühma arvestuses. Lembit Soe, kellele on Saaremaa ralli alati kõige õnnetum olnud (viimati lõpetas ta kodusel rallil 2006. a – toim), ütles, et tulemusega võib rahule jääda, kuid sõiduga siiski mitte. Soe märkis, et tingimused olid väga keerulised. Kord oli tee olnud libe, siis jälle kuiv. Järgmisel aastal lubas Soe taas stardis olla.
BMW-l sõitnud Einar Laipaik-Siimo Suvemaa pidid seekord leppima ralli 66. kohaga ja Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli neil rahvuslikus klassis leppida hõbedaga.

Rando Turja-Ain Sepp Lada VFTS-l olid E10 klassis 7-ndad, kokkuvõttes 53. Volkswagenil sõitnud Avo Reimal-Argo Sepp said E11 klassis 3. koha ja olid kokkuvõttes 65. Taavi Piipuu-Alain Sivous sõitsid Ford Fiestal E10 klassis välja 11. koha ja üldarvestuses oldi 67-ndad. AZLK 2140-l kihutanud Kaljo Sadam-Andres Maripuu olid E9 klassis 11. kohal ja üldarvestuses 82. BMW-l sõitnud Kristjan Lüüding-Tõnis Nurja lõpetasid E11 klassis 6. kohaga, üldarvestuses oldi 83. kohal.

Kokku lõpetas 42. Saaremaa ralli 79 rallipaari 135 startinust.