Koolitop 2009 võitja on Orissaare gümnaasium

Eelmisel nädalal Kihelkonna koolis toimunud Saare maakonna koolide võistlusmängus Koolitop 2009 osutus parimaks Orissaare gümnaasium, teise koha saavutas Valjala kool ja kolmandaks tuli Kärla kool.

Võistlusmäng koosnes kolmest osast: teadmiste, spordi- ja loovtopist. Mälumängu vormis teadmiste topis kogus kõige rohkem punkte Muhu kool, järgnesid Valjala põhikool ja Orissaare gümnaasium. Sporditopis tuli esimeseks Kärla, teiseks Lümanda ja kolmandaks Orissaare. Loovtopi võit läks Orissaare gümnaasiumile, teist ja kolmandat kohta jäid jagama Salme põhikool ja Kuressaare gümnaasium.

Teadmiste teatejooksus pani end proovile seitse õpilast ja selle ala küsimused põhinesid eelmisel õppeaastal läbivõetud materjalil. Sporditopis osales viis õpilast – igast klassist üks –, kellel tuli läbida teatevõistlus, visata palli ja joosta võidu.

Loovtopis osales kolm õpilast ja teemaks oli seoses Kihelkonna hariduselu aastapäevaga “Ausammas tarkusele”, mis ei pidanud seostuma küll Kihelkonnaga, vaid mõeldud oli tarkust üldse. Materjaliks olid ajalehed ja teip, töö tegemiseks aega 45 minutit.

Kihelkonna huvijuht Ursula Jakobson kiitis, et kohalikud õpilased ise olid korraldajatena hästi tragid. “Nad suutsid ise hästi lahendada olukordi, näiteks kui kellelgi olid käärid puudu, siis nad leidsid need ise, õpetajalt abi palumata.” Ursula Jakobson lisas, et kõik sujus, ajaraiskamist ja üleliigset närveerimist ei olnud.

Koolitopis osales kokku sada viiskümmend 5.–9. klassi õpilast 15 koolist, igasse võistkonda kuulus 10 õpilast. Samal ajal kui õpilased võistlesid, pidasid huvijuhid töist koosolekut Kihelkonna rahvamajas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)