Gaasirünnak Rae poes tõi kriminaalasja

Politsei alustas kriminaalmenetluse, et välja selgitada, kes lasi reede õhtul Kuressaares Rae toidukauplusse pisargaasi, mille tagajärjel said paljud inimesed tervisekahjustusi.

“Kriminaalmenetlus alustati avaliku korra raske rikkumise tunnustel, mis seisneb avalikus kohas teiste isikute rahu rikkumises vägivallaga,” ütles Kuressaare kriminaaltalituse juht komissar Rainer Antsaar, selgitades, et vägivalla all mõeldakse igasugust tegu, mis põhjustab tervisekahjustuse.
“Oletatavalt põhjustati just pisargaasi väärkasutusega kaupluses viibinud isikutele tervisekahjustusi,” lisas ta. Kahtlusaluseid kriminaalasjas veel ei ole.

23. oktoobril hakkas Rae kaupluses levima spetsiifiline lõhn, mis pani inimesi köhima. Inimesed evakueeriti ja päästjad ventileerisid ruumid. Meditsiinilist abi keegi ei vajanud.
“Politsei palub kõigil inimestel, kes kannatada said, pöörduda Kuressaare politseijaoskonda,” ütles politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi, lisades, et just kannatanute ütlused selle kohta, kus ja millal nad gaasilõhna tundsid, võivad aidata inimesele, kes sel päeval kaupluses gaasi lasi, kiiremini jälile jõuda.

Samuti loodab politsei, et korrarikkujal on piisavalt julgust tulla ja oma tegu ise üles tunnistada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)