Kuhu minna

Teisipäev, 27. oktoober

KINO
Divas kl 17.30 ja kl 19.45 Fame. Muusikal. Alla 12 a mittesoovitatav. Pilet 50.–

NÄITUS
Saaremaa kunstistuudios 20. novembrini kaasaegse tekstiili näitus Kolmekesi koos. Merle Suurkask (vaibad), Kadi Pajupuu (eksperimentaalne trükitekstiil) ja Moonika Järg (puit tekstiiliga). Vaadata saab ka Saaremaa kunstiklubi liikmete riigikogus olnud näitust.

ÜRITUS
Kuressaare gümnaasiumi talveaias kl 10 algab tehnoloogialaager 6.– 10. klassi õpilastele. Tallinna tehnikaülikooli robotiklubi ja TTÜ Kuressaare kolledžiga koostöös korraldatava laagri käigus on huvilistel võimalus ehitada roboteid ja nendega võistelda ja teha ka muud põnevat. Robotiehituse teemaks on seekord “Võidusõit”! Parematele auhinnad! Registreerimine e-postil laager@oesel.edu.ee Tegevused kestavad orienteeruvalt kuni kella 15-ni. Lõunasöök KG sööklas.

Kolmapäev, 28. oktoober

KINO
Divas kl 17.30 ja kl 19.45 Fame. Muusikal. Pilet 50.–


Teatri eelinfo

4. novembril Kuressaare Linnateatris kl 19 “Tapatöö jumal”
Reille’de perepoeg Ferdinand on löönud Houille’de pojal Brunol sisse kaks esihammast. Poistevahelise tüli klaarimiseks kohtuvad kaks Pariisi keskklassi abielupaari. Meeldivalt alanud õhtu muutub aina pingelisemaks. Langevad maskid, tulevad ilmsiks tegelikud väärtushinnangud, mõndagi selgub omavahelistest suhetest. Võib-olla tunneme mitmeski situatsioonis ära iseennast.
Osades: Kersti Kreismann (külalisena Eesti Draamateatrist), Sulev Teppart, Piret Rauk, Jüri Aarma.

Pilet 125.– / 100.– (sooduspilet õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele, grupile alates 15 inimesest ja Oma Saare sõbrakaardi omanikele). Piletid müügil Piletimaailma müügipunktides üle Eesti.
Piletimaailma müügipunktid Kuressaares: postkontoris, Auriga kaubanduskeskuses, Arensburg Boutique’i hotellis ja Kuressaare Linnateatris. Kuressaare Linnateatri kassa on avatud E–T kl 16–18, K–R kl 11–14. Info ja broneerimine tel 45 33 222.

Ürituse eelinfo

Verekeskus tuleb Saaremaale ka novembris!
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub saarlasi järjekordsetele doonoripäevadele.
Doonoripäevad toimuvad teisipäeval, 10. novembril kl 13–18 Kuressaare kultuurikeskuses; kolmapäeval, 11. novembril kl 9–16 Kuressaare kultuurikeskuses; neljapäeval, 12. novembril kl 9–12 Kuressaare gümnaasiumis.

Saaremaal toimunud doonoripäevade edukus ja Saaremaa inimeste vastutulelikkus on verekeskuses aina jutuaineks. Doonorlusse suhtuvad aktiivselt ja südamlikult nii Saaremaa elanikud kui ka kohalik ajakirjandus. Taas kord andsid põhjust saarlastest ülivõrdes rääkida 1.–3. septembril toimunud doonoripäevad Kuressaares ja Orissaares – vereloovutusi oli kolmel päeval kokku 356 ja koguti ligi 160 liitrit verd! Lisaks on verekeskusel väga hea meel, et Saaremaa noorte seas on doonorlus popp ning loodame, et see muutub aina popimaks. Verekeskus tänab südamest ja julgustab tulema järgmistele vereloovutustele.

Doonoripäeva jaoks tuleb varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanud inimese verehulgast, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul.

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu. Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee .
Tule doonoriks, sest iga veredoos on hindamatu väärtusega ja võib päästa mitmeid elusid.

Põhja-Eesti regionaal-
haigla verekeskus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)