Saaremaal Eestis levivat seagrippi registreeritud ei ole

Eelmise nädala seisuga oli Eestis registreeritud 70 sea-gripi ehk uue gripi haigusjuhtu, Saaremaal uude grippi haigestumist seni registreeritud ei ole.

Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete juht Iiris Saluri ütles Oma Saarele, et Saaremaalt on laborisse analüüsimiseks saadetud kaks sea-gripi kahtlusega proovi, mis mõlemad osutusid negatiivseks.
Eesti 70 haigestunust 42 on nakkuse saanud välisreisilt, ülejäänud Eestis viibides. Kõige rohkem on haigestunud noored ehk 15–30-aastased ja 60 protsenti haigestunutest on olnud naissoost.

Möödunud nädalal sai Eestis kinnitust kaks uut haigusjuhtu, mõlemad haigestunud said nakkuse haigestunud inimesega kokkupuute järel Eestis.
Kahtlusega proove on nakkushaiguste labor uurinud 473 korral. Kõik Eestis teadaolevad haigusjuhud on olnud kerge kuluga ja inimesed on paranenud tüsistusteta. Haiglasse ravile või jälgimisele on jäetud 11 inimest.

Iiris Saluri sõnul peaksid kindlasti arsti poole pöörduma inimesed, kes palju reisivad ja haigestuvad reisilt tulles. “See tähendab, et inimesel tõuseb kiiresti palavik vähemalt 38 kraadini ja sellega kaasnevad kas nohu, köha, peavalu, lihasvalu või muu külmetushaigusele omane sümptom,” selgitas ta.

Eile teatas uudisteagentuur STT, et Soomes on sea-gripp nõudnud esimese ohvri: Põhja-Pohjanmaal suri laupäeval 25-aastane naine, kes oli juba pikka aega raskelt põdenud. Naisel avastati gripiviirus A(H1N1) umbes nädal aega tagasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)