Kulud tervishoiule tõmmatakse kuue protsendi võrra koomale

Valitsus tegi eile otsuse vähendada haigekassa tervishoiuteenuste piirhindu kuue protsendi võrra, mis tähendab samas ulatuses ka Kuressaare haigla lepingumahu vähenemist.

Tervishoiuteenuste uuendatud loetelu vähendatud piirhindadega kehtib tänavu 15. novembrist kuni 31. detsembrini 2010, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Muudetud piirhinnad kehtivad patoloogia-, endoskoopia-, bronhoskoopia- ja radioloogiateenuste osas.

Haigekassa Pärnu osakonna direktor Kaljo Poldov ütles Oma Saarele, et Kuresaare haigla ravijuhtude arv selgub pärast haigekassa eelarve lõplikku kinnitamist jaanuaris ning haigla ja haigekassa vahel peetavate lepinguläbirääkimiste lõppemist.

“Suhteliselt kindel on see, et SA Kuressaare Haigla lepingumahu vähenemine jääb kuue protsendi piiresse,” ütles Poldov.
Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu lausus, et enne uue lepinguprojekti ja hinnakirja saamist ei ole tal võimalik midagi kommenteerida.

Kaljo Poldov sõnas, et tervishoiuteenuste loetelu piirhindade vähenemine ja haigla rahastamise vähenemine on kaks erinevat asja.
“Tervishoiuteenuste piirhindade vähendamine mõjub üldjuhul kõikidele lepingupartneritele ühtemoodi,” ütles ta.

“Haigla rahastamine sõltub aga nii tervishoiuteenuste piirhindadest kui ka haigekassa poolt ostetavate ravijuhtude (ravitavate haigete) arvust.”
Haigekassa hinnangul ei too tervishoiuteenuste piirhindade vähenemine üldjuhul kaasa ravijärjekordade pikenemist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)