Pottsepalt nõutakse kahjutasu (1)

Eile istus kohtusaalis kaks ühe küla meest, kes olid tülli pööranud mõni aasta tagasi ehitatud ahju pärast. Kuigi kohtunik püüdis mehi lepitada ja soovitas neil leida omavahel kompromiss, polnud mehed sellega nõus.

Aste küla elanik Ülo Leedo andis kohtusse paarikümne tuhande suuruse hagi ja nõuab pottsepa ametit pidava Margus Estra käest tagasi raha, mida ta maksis nii ahju ehitamiseks vajaliku materjali eest kui ka töötasuks, kuna Leedo ei jäänud rahule ahju kvaliteediga. Estra aga Leedo nõuet ei tunnista, tema sõnul oli ahi igati korralik.

Estra ehitas 2005. aastal Ülo Leedole ahju, mis aga viimase sõnul üldse soojaks ei läinud ja tuli seetõttu hiljem ümber ehitada. Nüüd nõuab mees Estralt kahjutasu. Estra ei ole nõus maksma, sest tema sõnul ei olnud ahjul midagi viga ning kui viga tõesti ilmnenuks, oleks esmalt tulnud tema poole pöörduda.

Ka Kaarma valla ehitusspetsialist Peeter Arikas andis ahjule hävitava hinnangu: pottsepa ebakvaliteetse töö ja ahju normidele mittevastava sisemise osa ladumise tagajärjel on tekitatud oht omaniku varale.
Estra omakorda seadis kahtluse alla selle, kas Arikas on ikka pädev just ahjude ehitamisele hinnangut andma.

Eile oli kohtus eelistung ning mõlemal osapoolel on aega esitada kohtule veel tõendeid järgmiseks istungiks, mis toimub detsembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 305 korda, sh täna 1)