Sandla raamatukogu kolis uude kodusse

Sandla raamatukogu kolis uude kodusse

KIITIS KOOSTÖÖD: Uutele raamatukoguruumidele aitas ilmet anda ka arhitekt Taevo Gans, kes on juba aastaid Pihtla vallaga seotud. Marju Pulgale lilli üle andes kiitis arhitekt koostööd valla, ehitajate, raamatukogu ja kultuurimaja vahel.
Foto: Tiina Luks

Mitmes erinevas kohas asunud Sandla raamatukogu koliti sel sügisel uutesse ruumidesse. Läinud reedel toimunud avamisel tõdes Sandla esimene raamatukoguhoidja Mahta Palts, et lõpuks on raamatukogu just selline, nagu see oli tema unistustes.

Vättalt Astesse ja sealt 1956. aastal veoautokastis omakorda Tõllustesse ja siis Sandlasse liikunud raamatukogu kolis nüüd Sandlas ühe maja siseselt avaramatesse ruumidesse. Uutes ruumides on varem tegutsenud lasteaed ja Karmel Eikneri õmblustöökoda.

“Ma loodan, et lugeja võtab selle raamatukogu omaks. Minule igal juhul väga meeldib, olen väga tänulik,” ütles 35 aastat kohalikus raamatukogus töötanud praegune juhataja Marju Pulk uute ruumide kohta.
Pihtla endine vallavanem ja värske volikogu esimees Tõnu Hütt märkis, et raamatukogule paremate tingimuste loomine iseloomustab hästi seda, mis on vallas oluline ja mille peale raha kulutatakse.

“Ega me igaüks omal raamatukogu kodus pidada ei jõua,” ütles Hütt, lisades, et kui varem maksid raamatud vähe ja neid sai endale rohkem lubada, siis kaasajal on raamatukogu osatähtsus kindlasti tõusnud.
Raamatukogu ruumilahendus koosneb ühest suurest ruumist ja valgusküllasest paviljonist, kus mugav raamatut lugeda.

Selles, et paviljon korda saadi, on oma osa ka kultuurimaja juhatajal Annely Õisnurmel, sest just kultuurimaja eelarvest leiti lisaraha paviljoni kordategemiseks ja ka koridori remondiks. “Eks kultuurimaja ootab veidi, selle raha eest oleks saanud niikuinii teha vaid mõne väikese jupi. Eesmärk on kunagi ikka kogu maja korda saada,” ütles Õisnurm.

Raamatukogu seintel on Pihtla vallaga seotud kirjameeste fotod. Oma koha on leidnud Bernhard Viiding, Albert ja Lembit Uustulnd, Helle Laas, Aleksander Antson, Ahto Levi.
Raamatukogu juhataja kinnitusel on tal kavas edaspidi korraldada ka näitusi ning miks mitte eksponeerida Pihtla valla vaatamisväärsusi. Ühe vaatamisväärsust kujutava maali “Nässuma majakas” tõi raamatukogule kingituseks Kuressaare muusikakooli õpetaja Karlis Saar, kes on Sandlas oma lapsepõlve veetnud ja nüüd Sutu külas elab.

Meeldiva etteaste pakkusid Tallinna 32. keskkooli 11.d klassi õpilased koos klassijuhataja Maarja Meriganiga, kes on raamatukogu juhataja Marju tütar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 195 korda, sh täna 1)