Mikropõllumajandusettevõtte toetus jääb paljudele tootjatele väiksemaks

Põllumajandusministri allkirjastatud meetme 1.4.1 määruse muudatus vähendab väikese müügituluga põllumajandustootjate võimalusi soetada kallist tehnikat.

Põllumajandusministeeriumi pressiteatest ilmneb, et juhul kui investeeringuobjekti maksumus kokku ületab 500 000 krooni, toetatakse seda kuni taotleja eelmise aasta müügitulu kolmekordse summa ulatuses. Arvestades, et üldjuhul antakse toetust kuni 40% investeeringuobjekti maksumusest, saab näiteks 300 000-kroonise aastakäibega tootja miljon krooni maksva investeeringuobjekti puhul toetust 360 000 krooni (40 protsenti 900 000 krooni suurusest kolmekordsest müügitulust). Seni oli toetus samale investeeringuobjektile 400 000 krooni.

Muudatustega aidatakse kaasa toetuse efektiivsele ja eesmärgipärasele kasutamisele, samuti aitab muudatus vältida taotleja võimalikku üleinvesteeringuohtu.

Teine määruse muudatus teeb erisuse ja võimaldab tulla toetust taotlema ka noortel ettevõtjatel, kes on saanud enne taotluse esitamist põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetust (meede 1.2) ja on tegutsenud vähemalt kuus kuud enne taotluse esitamist. Määrus jõustub 13. novembril, millega seoses varem 9.–26. novembriks väljakuulutatud tänavusügisene taotlusvoor toimub ajavahemikus 16.–30. november.

Eesti maaelu arengukava 2007–2013 raames välja töötatud mikropõllumajandusettevõtete arendamise investeeringutoetuse (meede 1.4.1) eesmärk on anda põllumajandustootjatele toetust oma põllumajandussaaduste tootmiseks või omatoodetud põllumajandussaaduste töötlemiseks vajalike investeeringute tegemiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)