Kaarma vallavanemaks valiti eile Margus Mägi (8)

Kaarma vallavanemaks valiti eile Margus Mägi

ÕNNITLUSED UUELE VALLAJUHILE: Lilled andis Margus Mägile üle vanemspetsialist Eeve Näälik.
Foto: Peeter Kukk

Saare maakonna suurim maaomavalitsus valis eile ühehäälselt vallavanemaks viimased neli aastat vallavolikogu juhtinud Margus Mägi. Ametist lahkus üle 10 aasta Kaarma valda juhtinud Ülo Vevers, kes jätkab vallavolikogu liikmena.

Mägi, kes 15 aastat on juhtinud Kuressaare Autoteenindust, sai eilsel hääletamisel 14 poolthäält. Istungilt puudus vaid komandeeringus olnud Margus Männik.

Kaarma vallas enim hääli saanud reformierakondlane Mägi tunnistas, et vallavanema töö osas ta veel väga tark ei ole, kuid lubas, et on võimeline kiiresti õppima. End tutvustades ütles Mägi, et mingit programmi ta järgmiseks neljaks aastaks koostanud ei ole. “Tahan oma tööd teha südamega,” andis ta lubaduse.

Esimese asjana tahab uus vallavanem tutvuda vallaametnikega ja nendega tõsiselt ja avameelselt vestelda. “Nagu kommunist kommunistiga,” sõnas Mägi, kutsudes volinike seas esile naerupahvaku.
Mägi kandidaadina üles seadnud volikogu esimees Urmas Lehtsalu esitas talle ka ainsa küsimuse. Nimelt tundis Lehtsalu huvi, mida Mägi arvab sellest, et Kuressaare linn võiks olla Kaarma valla osa.

Margus Mägi sõnul ei peaks nüüd kindlasti ainult selle nimel töötama ning ta polnud kindel, kas see on kõige mõistlikum variant. Vastvalitud vallavanem arvas, et võib-olla on olemas mingeid muid variante ühinemiseks. Eelkõige peaks muudatustele Mägi sõnul eelnema tõsine uurimine ja rahvale selgitamine. “Mina pole see Vigala Sass, kes ütleb, et nii on õige,” sõnas Mägi.

Ajakirjaniku küsimusele, kas ka vallavalitsuse koosseisus on oodata muudatusi, vastas Mägi, et kõik on võimalik. Vallavalitsuse koosseisu esitab vallavanem volikogule kinnitamiseks järgmisel istungil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 495 korda, sh täna 1)