Tallinna lennuk hakkab väljuma senisest varem (5)

Saare maavalitsus muudab Saaremaa ja mandri vahelise regulaarlennuliini väljumisajad varasemaks, et saarlased jõuaksid õigeaegselt pealinna töökohtumistele. Lisaks tuleb kolmapäeviti juurde õhtune reis.

“Lennuaegade nihutamine on puhtalt vedajapoolse analüüsi tulemus,” ütles Oma Saarele Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik.

Alates 16. novembrist väljub lennuk esmaspäeva, teisipäeva, neljapäeva ja reede hommikul Tallinnast Kuressaarde kell 7.35 (praegu 8.05) ja Kuressaarest Tallinna kell 8.40 (praegu 9.10). Muudatus on tehtud, pidades silmas, et tavaliselt algavad töökohtumised Tallinnas kell 10 ning kuna lennuk jõudis Kuressaarest Tallinna kell 9.50, ei jõudnud saarlased õigeks ajaks kohale.

Kui praegu väljub reedeõhtune lend Tallinnast Kuressaarde kell 20.15, siis alates 16. novembrist väljub lennuk Tallinnast kell 17.30. Tagasi Tallinna väljub lennuk Kuressaarest praeguse kell 21.20 asemel 18.35.
“Siin on murekoht selles, et inimene jõuab praegu pärast tööpäeva lõppu bussi või autoga enne sihtkohta kui lennukiga,” selgitas Mika Männik, viidates, et praeguse graafiku järgi jõuab lennuk reede õhtul Kuressaarde kell 21 ja tagasi Tallinna kell 22.

1. detsembrist hakkab lennuk sõitma ka kolmapäeva õhtul. Lend Tallinn–Kuressaare hakkab väljuma kell 18.15 ja Kuressaare–Tallinn kl 19.20. Kolmapäevane reis toimub praegu ärajäänud lendude arvelt, kuid maavalitsus taotleb riigilt järgmiseks aastaks reisi käigushoidmiseks 1,25 miljonit krooni.

“Ilma selle rahata seda reisi käigus hoida ei saa, kuid me teeme kõik endast oleneva, et raha saaks,” ütles Mika Männik. “Meie mõte on, et see lend ei jääks ajutiseks, vaid tuleks ja jääks,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)