Kärla Projekt pakub põnevaid muusikaelamusi (10)

Kärla Projekt pakub põnevaid muusikaelamusi

ANSAMBEL PROJEKT: Marika Aarnis (klahvpillid, pilt 4), Anni Väli (laul, pilt 1), Erkki Etverk (basskitarr, pilt 2), Tenno Lauri (trummid, pilt 5), Pille-Rite Rei (saksofon, laul, pilt 3). Piltidelt puudub helimees Henri Rump.
Fotod: Tiina Luks

Kärla põhikoolis on alati väärtustatud muusikat ja muusikaga tegelevaid inimesi. Noorteansambli Projekt algust peab bändi juhendaja, Kärla põhikooli muusikaõpetaja Marika Aarnis aga veidi juhuslikuks.

“Nimelt otsustas üks muusikahuviline mees, kelle nimi on Haller Ormus, 2007. aasta kevadel osta ühe basskitarri ja võimenduse. Ta andis selle mulle ja ütles, et tee sellega midagi oma koolis. Kuna Erkki Etverk õppis parasjagu esimest aastat kitarrimängu, siis oli teda hea motiveerida ka basskitarri mängimisega. Pille-Rite, kes laulis väga hästi ja oli pärast Kärla muusikakoolis plokkflöödi eriala lõpetamist alustanud saksofoni õppimist, õppis aga veel Kärla põhikoolis. Siit sai koosseis alguse,” meenutas noorteansambli juhendaja bändi loomist.

2008. aasta sügisel õnnestus koolile osta trummikomplekt. Poisid, kes trummidest otsekohe huvitatud olid, kutsusid endale õpetajaks Kihelkonna põhikooli üheksandiku Tenno, kellest sai kohe ka bändi liige. “Me ei ole tegelikult ennast mingiks bändiks kunagi pidanud, tegelesime Kärlal lastelaulude saatmisega ja vahel õppisime vastavalt vajadusele ära mõne loo kooli kontserdi tarvis.

Siis tehti meile mõned pakkumised saata näiteks Lääne-Saaremaa laululaste laule ja esineda koolilõpetajatele. 2008. aasta sügisest tuli meie kooli geograafia- ja ajalooõpetajaks Anni ning tema väga suur armastus laulmise vastu tõi ta meie ridadesse lauljaks,” rääkis Marika Aarnis, lisades, et üks väga oluline noormees bändis on juhtmete ja heliga tegelev 8. klassis õppiv Henri.

Bändi nime kohta ütles Aar-nis, et kuna nad tulid kokku ja õppisid lugusid tegelikult ainult lähtuvalt tellimustest, siis ühe proovi ajal ütles keegi valjusti välja, et võtamegi endale nimeks Projekt. “Et olemegi nagu projektipõhine bänd, teeme ainult seda, mida küsitakse, ja olgu siis meie nimigi Projekt,” lausus juhendaja. “Tänaseks on Erkki ja Pille-Rite lõpetanud Kärla põhikooli. Erkki õpib Kuressaare gümnaasiumis, Pille-Rite Tallinnas G. Otsa nimelises muusikakoolis, Tenno õpib Saaremaa ühisgümnaasiumis ning meie Anniga oleme ikka veel Kärlal õpetajad ja Henri meie õpilane.“

“Täname Kadi raadiot, kes andis meile võimaluse esimest korda katsetada Kihelkonna rahvamajas tantsuõhtu sisustajatena. Kui teie esindaja meilt küsis, palju me tavaliselt mängime, jäin peaaegu vastuse võlgu, kuna selline kogemus meil puudus.

Täiendasime koolivaheajal oma repertuaari 20 loo võrra ning loodame, et suutsime endale võetud ülesandega hakkama saada ja teile lõbusa õhtu sisustada. Loomulikult naudime me ise väga meie seltskonda ja koosmusitseerimist, aga kuna elu on meid erinevatesse kohtadesse laiali vedanud, siis ilmselt me selliseks projektipõhiseks seltskonnaks peamegi jääma. Oleme siiski avatud vahvatele ettepanekutele muusikategemise osas,” ütles Marika Aarnis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 166 korda, sh täna 1)