Kuressaare lasteaiaõpetajate loodud “Sõnadoomino” õpetab lapsi lugema (4)

Kuressaare lasteaiaõpetajate loodud “Sõnadoomino” õpetab lapsi lugema

Foto: Peeter Kukk

Eelmisel nädalal ilmus kirjastuselt Ilo “Sõnadoomino”, mille autorid on Kuressaare 1. lasteaia õpetajad Kristina Kalf ja Külli Poom ning mis on mõeldud 5–7-aastastele lastele, kes lugema õpivad.

Mängu idee autor Kristina Kalf ütles Oma Saarele, et “Sõnadoomino” sai alguse igapäevatööst koolieelikute rühmas. Just poistele oli vaja lugema õppimine põnevaks ja huvitavaks teha ning nii hakkas ta mänge ise välja mõtlema. Alguses tegi Kristina need lihtsalt arvutiga ja kuna lastele mängud meeldisid, soovitas 1. lasteaia endine juhataja Leeni Uljas neid ka mõnele kirjastusele pakkuda.

Õpetaja sõnul tuli Ilo kirjastuselt kiiresti positiivne vastus ning esimene nädal, mil mäng on olemas olnud, on see saanud hea vastukaja.
Kristina Kalf märkis, et kirjastuses kiideti ka Külli Poomi illustratsioone, mis on väga lastepärased.

“Sõnadoomino” kaardipakk sisaldab kahte mängu, üks neist on doomino, kus pildi juurde tuleb leida õige sõna, teine aga tähemäng, kus tähekaartidega saab mängujuhi nimetatud tähega sõnu öelda, kui mängija kaartide seas sobiv täht leidub. Mänguõpetused on kirjas pakendil, mis teeb nende selgeks saamise väga lihtsaks.

Seda, et Saaremaa õpetajad varem lasteaedadele õppemänge oleks teinud, pole teada. Küll on aga Külli Poomi sõnul varem koostatud nii töövihikuid kui ka värviraamatuid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 133 korda, sh täna 1)