Põgenikud jooksid politseile sülle (9)

Põgenikud jooksid politseile sülle

JÄLLE KINNI: Neli päeva vabadust nautinud Margus Ruus (alumisel pildil) ja Robert Nautras peavad arvestama sellega, et trellide taga tuleb neil nüüd istuda ilmselt oluliselt kauem, kui enne pakkujooksmist karistusest järel oli.
Fotod: Raul Vinni, Peeter Kukk

Esmaspäeva õhtul jooksid tagaotsitavad Robert Nautras ja Margus Ruus ise neid varitsenud politseinikele sülle ning olid juhtunust nii üllatunud, et ei osutanud mingit vastupanu.

“Kui me nad tabasime, siis päris istuli nad ei kukkunud, aga näod olid küll väga väljendusrikkad,” ütles Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik.
Tänu inimestelt tulnud vihjetele teadis politsei täpselt kohti, kus mehed võisid olla, ja seadsid sisse varitsuse. Operatsiooni oli kaasatud nii palju politseinikke kui võimalik.

Jooksid kätte

Oma Saare andmetel olid arestimaja põgenikud seadnud end sisse ühes tühjas majapidamises ning jäid nende samme ette aimanud politseinikele vahele just sinna naastes.
“Nad jooksid meile otse kätte,” rääkis Allik, kelle sõnul tabati tagaotsitavad Laimjala lähedalt Kõiguste külast ning nad ei osutanud politseinikele mingit vastupanu.

Lisaks sõiduki ärandamisele on politseil alust kahtlustada mehi ka sissetungimises kahte majja. “Jumal tänatud, et nad käes on,” ütles Oma Saarele eile üks õnnelik Laimjala elanik, kes oli rõõmus, et politsei tagaotsitavad siiski tabas.
“Politsei tänab maakonna elanikke olulise informatsiooni eest, tänu millele sai politsei tegutseda,” ütles Aare Allik.

Politseinike enda olulisest panusest rääkides jäi politseijuht tagasihoidlikuks. “Mul on hea meel õnnestunud operatsiooni üle,” ütles Allik eile, tänades kõiki operatsioonist osa võtnud politseinikke ja piirivalvureid, kes aitasid sadamates.

Valvur eksis

Robert Nautras (40) ja Margus Ruus (20)põgenesid Kuressaare arestimajast reede varahommikul ja suure tõenäosusega pääsesid mehed põgenema seetõttu, et neid valvanud valvur eksis reeglite vastu.
“Reeglid võivad mõnikord tunduda ajast ja arust, kuid kui me neid täidame, siis ei saa selliseid asju juhtuda,” märkis Allik, selgitades, et kui valvur oleks reeglitest kinni pidanud, ei oleks mehed põgenema pääsenud.
Alliku arvates võis valvuri ära petta meeste tasane ja vaikne olek. “Teinekord just sellised mehed ongi kõige ohtlikumad,” sõnas ta.

Kuressaare arestimajast on läbi aegade ikka püütud põgeneda ja kõige eredamad põgenemisjuhud jäävad aegadesse, kus arestimajas valvas öösel mitu meest. Pärast ümberkorraldusi oli nüüdne põgenemine esimene. Kavandatud on pagemist varemgi, kuid neile plaanidele on politsei jälile saanud.

“Just nende katsete tõttu on politsei muutunud tugevamaks,” ütles Allik, lisades, et kindlasti tehakse oma järeldused ka sellest põgenemisest ja selgitatakse välja, mis täpselt valesti läks.
Eile oli Kuressaare arestimajas kokku viis vahialust, aeg-ajalt on neid üheksa ja haruharva 11. “Seni oleme ühe valvuriga hakkama saanud ja saame ka edaspidi,” ütles politseijuht Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 193 korda, sh täna 1)