Hiidlaste kolmas toitekaabel õnnistati sisse (2)

Hiidlaste kolmas toitekaabel õnnistati sisse

PAREM ELEKTRIVARUSTUS HIIDLASTELE: 6,1 kilomeetrit pikk 35kV merekaabel paigaldati Pammana ja Emmaste vahele.
Foto: Empower AS

Hiiumaa ja Saaremaa vahel on nüüd kolmas merekaabel ja eile kirjutasid Eesti Energia Jaotusvõrk ja Empower AS alla Saaremaa–Hiiumaa merekaabli üleandmis-vastuvõtmisaktile.

“Uue kaabli valmimisega saame nüüd kõikidele hiidlastele kindlalt öelda, et Hiiumaa elektrivarustus on stabiilne ja suuremate rikete oht, mil elektrita oleks jäänud terve Hiiumaa, on viidud miinimumini,” sõnas Eesti Energia Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere.

Tema sõnul tagab uus merekaabel hiidlastele turvalisema ja rikkekindlama elektrivarustuse, mis vastab tänapäeva nõudmistele ja vajadustele.
“Iga minut voolukatkestust maksab omanikele kümneid tuhandeid,” ütles Hiiu maavanem Hannes Maasel, selgitades, miks on uus ja kindel kaabel Hiiumaale ja maakonna ettevõtjatele tulutoov, sest mitmed tunnid voolukatkestusi tähendaksid seda, et ettevõtted võivad lõpuks pankrotti minna.

Uus merekaabel paigaldati Soela väina põhja Pammana ja Emmaste vahele lisaks kahele, 1972. ja 1981. aastal paigaldatud merekaablile.
Kolmanda kaabli paigaldus vähendab oluliselt suurte rikete riski, sest ühe kaabli rikke puhul lülitub elektrivarustus automaatselt ümber teistele.
Kaabel tagab Hiiumaale stabiilse elektrivarustuse ka olukorras, kus tippkoormuse ajal on rikke tõttu üks merekaabel väljas ning ka siis, kui rikked on kahes kaablis korraga.

Uus 6,1 kilomeetri pikkune 35 kV merekaabel ja rekonstrueeritud lahutuspunktid pingestati oktoobris.

Merekaabli paigaldas Empower AS, kes tõi kaabli vettelaskmiseks ja merepõhja süvistamiseks Soomest kohale spetsiaalse kaablipaigalduslaeva. Tööd läksid maksma 26,4 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)