Kärla lasteaed püüab grippi ennetada (1)

Kärla lasteaed saatis oma lapsevanematele e-kirja, milles jagatakse teavet lasteaias kasutusele võetud meetmetest grippi haigestumise vältimiseks.

Lasteaed palub lapsevanemate toetust ja eeskuju lastele nakkusohtu vältivate tegevuste selgitamisel. Lisaks sellele antakse teada, et lasteasutus on oma menüüsse senisest enam lisanud küüslauku ja teisi vitamiiniallikaid nagu sidrun, astelpaju ja maarohuteed.

Ruumide koristamisel kasutatakse enam desinfitseerivaid vahendeid ja ollakse valmis lapse padjanurgale panema antiseptilise toimega teepuuõli.
Teepuuõli kasutamiseks küsib lasteaed lapsevanematelt luba, mida nad peaksid oma allkirjaga kinnitama. Samas on oodatud ka lapsevanemate ettepanekud, kuidas haigust edukamalt vältida.

Lasteaia juhataja Maiu Rauna sõnul oli selline infokiri lasteaia pedagoogilise nõukogu ja teenindava personali ühise arutelu tulem. “Arutasime, kuidas saame omalt poolt veel panustada laste tervise tugevdamisse, sest meie ja lapsevanemate huvi on terve ja rõõmus laps.”
Maiu Raun usub, et meedia poolt ülepaisutud seagripi-jutud on hirmutavad, kuid ennetustöö ei ole siiski kunagi liiast.

“Infokiri ei ole meie lasteaias midagi uut, lihtsalt varem ei ole me kasutanud e-posti võimalusi,” sõnas Raun.

Juhataja sõnul on Kärla lasteaia 54 lapsest praegu mõned küll haiguse tõttu koju jäänud, aga esialgu ikka tavapärase köha ja nohu tõttu.

Tervisekaitseinspektsiooni hinnangul nakatus Eestis eelmisel nädalal gripitaoliste viirustega ligi 1500 inimest, viirustest domineerib A(H1N1) ehk seagripp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)