Saaremaa golfiklubid ühinesid

Pikka aega kestnud ühinemisprotsess lõppes laupäeval, kui 1998. aastast tegutsev Saaremaa Golfiklubi MTÜ ja 2008. aastal loodud Saare Golf MTÜ otsustasid lõplikult ühineda.

AS-i Saaremaa Golf nõukogu esimees Jüri Tiitus, kes valiti uue, 146 liikmega Saaremaa golfiklubi kapteniks, ütles Oma Saarele, et ühinemine on Saaremaa väiksuse juures loogiline ja ühinemist planeeriti juba golfiväljaku valmimisest saati. Tiituse sõnul jääb juriidiliselt alles Saare Golf MTÜ, mis tegutseb Saaremaa Golfiklubi nime all. Samanimeline mittetulundusühing kolib ajaloo varakambrisse. Uue klubi presidendiks valiti Tõnu Toompuu ning juhatusse Ester Soe, Igor Leemet, Ivo Uustulnd ja Toomas Sarap.

Saaremaa golfiklubide ühinemisega sai läbi ka üks omamoodi ajalooetapp. Nimelt oli Saaremaa Golfiklubi MTÜ see, kes ehitas maakonda esimese golfimängimise koha – harjutusväljaku Nasvale. Samuti oli klubi ka üks neist, kelle eestvedamisel hakati Kuressaarde golfiväljakut planeerima.
MTÜ Saare Golf loodigi seoses Kuressaare golfiväljaku valmimisega.

Jüri Tiituse kinnitusel on uue-vana klubi näol tegemist siiski harrastajaid koondava klubiga ja kõrgeid sportlikke eesmärke endale seadma ei hakata. Tiitus märkis siiski, et kindlasti võetakse sihikule edukas esinemine Saarte mängudel.

Laupäeval lõpetati ka kohalik golfihooaeg, lõpuvõistlusest võttis osa 51 mängijat. Võistluse formaadiks oli W.I.P ehk mängimiseks sai kasutada ainult kolme golfikeppi – puu, raud ja putter. Punktimängu tulemusel kujunes meeste esikolmik järgmiseks: Juhan Kanemägi (41 punkti), Armand Reinmaa (41 p) ja Mait Metsaalt (36 p). Naiste esikolmikusse jõudsid Ingrid Hinn (36 p), Riina Auväärt (28 p) ja Riina Paluvee (26 p).

Saare Golf / Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)