Kuhu minna

Kolmapäev, 18. november

ÜRITUS
Kuressaare Linnateatris kl 19 nalja- ja lauluõhtu “Saaremaa otsib saarestaari”. Esineb Ülo Kannisto koos sõpradega. Oled oodatud osalema. Üritus on tasuta.

KINO
Divas kl 18 ja kl 20 Surrogaadid. Ulmefilm. Pilet 50.–

TEATER
Valjala rahvamajas kl 20 H. Raudsepa komöödia “Roosad prillid”. Orissaare näitering. Lavastaja Ellen Teemus, projektijuht Anu Viljaste. Mängivad Ene Üts, Enno Rahu, Anneli Kaljuste, Taimi Kirr, Helje Basihhina, Ivika Laanet, Aare Tiitma, Ardo Vahter, Ivar Viil ja Mihkel Mereäär. Heli eest vastutab Igor Raadel. Lavastus kahes vaatuses. Pääse 40.–

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 15.30 SÜG-i Kadri-Mardi võrkpalliturniir.

Neljapäev, 19. november

KINO
Divas kl 20 Surrogaadid. Ulmefilm. Viimane seanss. Pilet 50.–

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Pilet 35.– Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis kl 23 disko. DJ Raaper. Sissepääs tasuta.

 


 

Ürituse eelinfo

Mönusas Villemis esineb üts Võromaa miis

Reedel avaneb saarlastel võimalus kuulata Aapo Ilvese autorilaule.
Saaremaal esineb laulev luuletaja ehk, nagu ta ise ütleb, peiar või trubaduur või lihtsalt “üts Võromaa miis” esmakordselt. “Selles mõttes süütus läheb, olen põnevil. Ruhnu saarel olen küll käinud ja meretagustest maadest veel Soomes, Inglismaal ja Iirimaal,” ütles Ilves.

Reedel saab kuulda bluusi, rokki ja folki ning veidi soome ja vene artistidelt tõlgitut. “Muist on võro või seto keeles, seda peaks ju saar-lasel üsna huvitav kuulata olema. Ja pigem on palad lustakad või kiiksuga,” ütles Aapo Ilves, lubades esitada ka kurgulaulu. “Eks tellimusi ja konjunktuuri ole kah üsna palju ja viimastel aastatel koorilaule. Mulle see töö meeldib ja sobib. Aga kui ma iseendale kirjutan, siis on alati vabadus suurem,” rääkis Aapo Ilves laulude ja tekstide sünnist.

Lisaks sooloesinemistele on ta laval esinenud võrokeelse värgiga – poeetide kambaga Viie Pääle, projektis Ilves, Pulk ja Rahman ning etnopunkfolkpop-bändiga Lõkõriq. “Lavale olen sattunud ka koos Sp@mmi, Vanaviisi, Jääääre, Tulli Lumi, Koera, Ultima Thule, Eliidi ja Vägilastega. Istanbulis sai paar korda Neiokõsi saadetud kitarriga. Lisaks erinevad laulvate kirjanike kooslused,“ pajatas Ilves.

“Veidi avatum mõtlemine tuleks kasuks, mul kipuvad lauludel olema mõtestatud tekstid. Eks ma kirjutan “tapeeti” ja hitte kah palju, aga neid laulavad teised inimesed ja kuuleb raadiost nagunii kogu aeg. Teistele kirjutatud laule ma ei esita ja selles suhtes ma just klassikaline pubiesineja ei ole, aga usun, et meil saab tore olema. Tulge ja aduge!” kutsus poeet kõiki saarlasi õhtust osa saama, lisades, et kaasa saab samuti laulda, kui kohapeal raamat osta.

Ivika Laanet

Reedel, 27. novembril Kuressaare kultuurikeskuses kl 16 esitleb kirjastus Kadrimel Jüri Tuuliku proosavalimikku Aprillipörsas, mida loeb näitleja Raivo Trass. Heliplaadilt saab kuulata pörsalugu kadunud Jüri Järveti esituses.

Reedel, 27. novembril Mustjala rahvamajas algusega kl 20 kadritrall. Tantsuks Toomas Anni. Pilet eelmüügist 75.–, kohapeal 100.– Info ja broneerimine tel 55 569 878.

Reedel, 27. novembril Kuressaare kultuurikeskuses kl 14 ja kl 19 maagiline Marco Frezza (New York). Pilet eelmüügist 70 kr; sooduspilet eelmüügist 35 kr (õpilane, üliõpilane, pensionär, puudega inimene ja tema saatja). Pileti hind samal päeval 100 kr; sooduspileti hind samal päeval 50 kr (õpilane, üliõpilane, pensionär, puudega inimene ja tema saatja). Kuni 7-a lastele (kui istub saatja süles) on sissepääs tasuta. Gruppidele piletite broneerimine kultuurikeskuses või tel 45 20 700.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)