Maavanem hurjutas taas Kaarma valda (4)

Maavanem hurjutas taas Kaarma valda

NOOMIB VALDA: Kokku on maavanem Toomas Kasemaa järjekordses vastuses Kaarma vallale käsitletud kuut vaiet.
Foto: Peeter Kukk

Saare maavanem Toomas Kasemaa saatis Kaarma vallale järjekordse vastuse maavanema järelevalve alla suunatud valla üldplaneeringu (ÜP) kohta, millele on esitatud 24 vaiet.

Teiste hulgas käsitles ta ka Mändjala ja Keskranna küla elanike muret, mis puudutab nende vastuseisu maan-tee ja ranna vahelisele alale ehitamise osas. Vaatamata elanike korduvalt edastatud eitavatele seisukohtadele ei ole Kaarma vallavalitsus neile erilist tähelepanu osutanud.
“Mändjala ja Keskranna külade poolt esitatud ettepanekute osas leian, et Kaar-ma vallavalitsus on need põhjendamatult tähelepanuta jätnud,” märgitakse maavanema allkirjastatud kirjas.

Elanikele vastumeelt

Mainitud külade elanikud on aastatel 2007 ja 2008 vastu võtnud seisukohad valla üldplaneeringu suhtes ja on need valda ka edastanud. Eriti vastumeelne on elanikele olukord, et kogu piirkond jagatakse paljudeks väikesteks maaüksusteks.
Muuhulgas hõlmab see ka Puhkeranna maaüksust, kuhu vald on soovinud luua heakorrastatud puhkepiirkonna koos turvaliste ujumiskohtade ja väikelaevade sillaga.

Valla planeerimisettepanek reserveerib 90% kõnealusest piirkonnast elamualana (jagatuna 0,5–1 ha suurusteks kruntideks – toim), samas kui kohalikud taotlevad võimalikult hajali asustust ja palju rohealasid.
Külad on teinud vallale ettepaneku, et külade perspektiivne elanikearv võiks olla kuni 750 inimest ja ehituskrundi suurus peaks olema minimaalselt 0,5 ha ning krundid peaksid asetsema kas võimalikult hajali või siis 6–8 kaupa koos rohealade vahel.

Vaja rohkem kaaluda

Vald on vastanud Mändjala ja Keskranna külale, et seal on juba algatatud neli detailplaneeringut ja nende osas ei soovi vald hakata mingeid muudatusi tegema.
Kaarma vald nimetab seda võimalikult maksimaalseks arvestamiseks inimeste õigustatud ootustega, sealhulgas menetluses olevate detailplaneeringutega.

Maavanem arvab siiski, et temale esitatud dokumentidest ei järeldu, et vald oleks külade ettepanekuid piisavalt kaalunud, leidmaks mingeid olukorda reguleerivaid abinõusid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)